Pokud jste si nedávno pořídili zahrádku, ale patříte mezi naprosté začátečníky, co se pěstování a sklízení týká, jistě oceníte náš dnešní tip. Nepátrejte již více po zajímavých a netradičních postupech, vzpomeňte si na své babičky a přijměte jejich metody. Sami uvidíte, jakých skvělých výsledků dosáhnete. Nikdo z okolí vám neuvěří, že jste se zahradničením teprve začali.

Vejce pro lepší sklizeň

I když se vám to z počátku může zdát podivné, věřte, že použití vejce při pěstování vám skutečně pomůže k dobré sklizni a krásným, silným a zdravým rostlinám. Stačí jen popřemýšlet, z čeho se vejce skládá a jaké mají jeho jednotlivé části vlastnosti. Žloutek i skořápky jsou vynikajícím hnojivem především díky vysokému obsahu vápníku. Zlepšíte tak vlastnosti půdy, která se vám štědře odmění. K tomu je potřeba dodržet následující postup:

  • Na dno květináče uložte trochu půdy
  • Přidejte rozbité vejce i se skořápkou
  • Nasypte zbytek půdy, aby byla vrstva vejce zcela zakrytá

Jak vejce působí na kvalitu půdy

Možná teď přemýšlíte, co se v půdě vlastně děje, když na něj působí syrové vejce. Skořápka i vejce se začnou v zemině postupně rozkládat a půda se tak bude průběžně prohnojovat. Dokonce se ani nemusíte bát použít vejce, které není zcela čerstvé, i zkažené je pro tyto účely vhodné. Jen je potřeba připravit se na větší zápach. Jakmile do takto vylepšené půdy vložíte sazeničky, za pár dní se nebudete stačit divit svým vlastním očím.

Podobně fungující přírodní hnojiva

Dle některých názorů, stejně dobře jako vejce, funguje například banán, slepičí trus, kopřivy nebo popel ze dřeva. Vše jsou to přírodní látky, které díky svým výživovým hodnotám z půdy vytvoří místo, kde se rostlinám bude skutečně dařit. Navíc budou silné a zdravé.