Odstraňování třísek může být někdy nepříjemná záležitost, především pokud jde o děti. Některé třísky vyhnijí časem samy, jiným se musí pomoci. Tak jako tak, tříska pod kůži způsobuje bolest a nepříjemné pocity. Přesto ji někteří raději nechají uvnitř těla, než aby ji sami vyndali. Přitom to jde i bez bolesti! Připravili jsme pro vás postup, jak na to. Zapomeňte na jehly, křik a pláč. Bude stačit jen pár minut a je po problému. Přečtěte si v dnešním článku, jak na to.

Bezbolestný způsob, jak odstranit třísku

Pokud jste měli třísku alespoň jednou v životě, tak víte, jakou může způsobit bolest. Navíc pokud ji máte pod nehtem či na nějakém těžko přístupném místě, její vyndání často bolí. O to horší proces je to u dětí. Jakmile ji začnete vyndávat, děti se začnou kroutit a plakat. Máme pro vás dobrou zprávu, už tohle nemusíte nikdy zažít. Pokud vaše ratolest přijde s třískou, připravte si:

  • injekční stříkačku bez jehly
  • dezinfekci

A to je celé. Použijte plastovou stříkačku BEZ JEHLY. V tomto procesu jde totiž o to vytvořit podtlak a nasát postižené místo. Vydezinfikujte ránu. Konec stříkačky, kam se obvykle vkládá jehla, přiložte na místo, kudy tříska vklouzla pod kůži. Stříkačku jemně na dané místo přitlačte a poté začněte „nasávat“ kůži tak, že začnete zvedat píst, jako byste chtěli válec naplnit tekutinou.

Nezapomeňte ránu řádně vyčistit, předejdete tak infekci

Tříska by měla brzy povolit. Pokud se vám to nepovede hned na poprvé, zkoušejte to dál. Nebojte se, díky podtlaku na konci stříkačky, který vzniká vytahováním pístu, je celý proces zcela bezbolestný. Dítě ani dospělý nic neucítí. Jakmile se vám podaří třísku vytáhnout, ranku řádně vydezinfikujte, a to i tehdy, pokud se neobjeví stopy krve. Nikdy nevíte, co na ní může být za bakterie. Vyhnete se tak infekci či sněti a podpoříte rychlé hojení.