Tato orchidej byla dva roky téměř mrtvá. Ať se její majitelka snažila, co mohla, květina vůbec nekvetla. Vyzkoušela všechny metody i přípravky, ani jeden však slibované výsledky nepřinesl. Až na tuto metodu, o kterou se s vámi podělíme v dnešním článku. Podívejte se, jak její orchidej nyní kvete.

Květina, která je chloubou každého pěstitele

Orchidej je velmi choulostivá květinka, o kterou se starat není vůbec jednoduché. Potřebuje značnou pozornost, nesnáší přímé světlo, příliš velkou vlhkost a také změny prostředí. Těžká práce ale bude po zásluze odměněna. Květy orchideje jsou považovány za jedny z nejkrásnějších vůbec. My vás ale seznámíme s postupem, který vám péči o orchidej značně ulehčí. A navíc zajistí, že vám rostlina pokvete jedna radost.

Majitelka této květiny měla velké starosti, jelikož její rostlina dva roky nekvetla. Byla umístěna ve světlém pokoji, kde bylo teplo. Poté ji přesunula do jídelny, kde se teplota pohybovala okolo 20–25 stupni celý rok. V místnosti ale byla klimatizace a ta zapříčinila, že orchidej nekvetla. A pak majitelka změnila způsob zalévání a stal se zázrak.

  • zalévat jednou týdně
  • 15 minut po zalití nalít zbývající vodu do mističky pod truhlík

Jak správně pečovat o orchidej

Je klíčové, abyste květinu nepřelili, ale spíše dali vodu pod ní. Jen tak zamezíte tomu, aby její kořeny neshnily. To je totiž častou chybou pěstitelů orchidejí – příliš zalévají a květině uhnijí kořeny. Důležité je také, aby kořeny měly dostatek vzduchu a prostoru, a proto by se neměla sázet do hlíny, ale do kůry a mechu.

Dalším důležitým faktorem je světlo. Dejte orchidej na okno nejlépe na východní stranu. Dopoledne není slunce příliš silné. Pokud byste ji dali na západní, květina by nebyla spokojená. Příliš přímé a ostré světlo této rostlině škodí.

Teplé místo, ale ne příliš přímého světla, jsou klíčové pro šťastnou květinu. Nezapomeňte ji ponechat v plastovém květináči. Pokud jste ji tak nekoupili, určitě pro ni jeden pořiďte. Přijímá totiž světlo i skrze kořeny. Rozmyslete si dobře, kde orchideji bude nejlépe a pokuste se ji nepřesouvat. Nesnáší to dobře. Pokud uvidíte, že některé listy vadnou a jako by usychají, nechte je tak být. Květina si z nich bude brát živiny a sama se rozhodne, kdy je zcela oddělí.