Sůl většina z nás považuje za nepostradatelnou ingredienci zejména při vaření a přípravě pokrmů obecně. Všichni známe ono známé pořekadlo sůl nad zlato. Sůl ale v domácnosti můžete použít mnohem rozmanitějším způsobem a často je skvělým pomocníkem, když se něco nedaří nebo když se něco nepovedlo tak, jak mělo. V jakých situacích je tedy vhodné vzpomenout si na sůl?

Snadné žehlení

Žehlení obecně nepatří k nejoblíbenějším domácím pracím, čas od času tak při žehlení nedáváme pozor a může se snadno stát, že rozpálenou žehličkou přejedeme přes gumu či nápis na tričku. Výsledkem je nejen poškozený oděv, ale i gumová šmouha na žehlicí ploše. Tato situace je nejen nepříjemná, ale může být i nebezpečná, neboť hrozí, že gumovou stopu z žehličky otisknete i na další oblečení. Účinnou pomocí je nasypání malého množství soli na papír, po kterém následně rozpálenou žehličkou několikrát přejedete. Uvidíte, že za chvilku nebude po zbytcích gumy na žehličce ani památky.

Snadné smažení i mytí nádobí po něm

Při smažení se často stává, že olej prská. V tom okamžiku se vyplatí sáhnout po soli a nasypat do oleje několik zrnek, bude po problému. Stejně sůl oceníte i v případě, že se vám při vaření podařilo na dno pánve připálit i kousky potravin. Stačí dno posypat solí a za několik málo

minut se napečené zbytky samy odloupnou.

Snadné odstranění ucpaného odpadu

Ucpaný odpad čas od času potrápí každého. Nejčastěji se s ním setkáváme u kuchyňského dřezu, který je zanesen zbytky jídla a mastnotou, nebo v koupelně, kde se do něj zachycují zbytky mýdla a také vlasy. Na vyčištění ucpaného odpadu skvěle funguje směs jedlé sody, octu a soli společně s horkou vodou. Za několik málo minut je po problému.

Tip na závěr

Sůl oceníte i v případě, když jste nešikovní při manipulaci s vejci. Pokud vám vejce vypadne z ruky a rozbije se, nesnažte se ho sebrat, ale místo toho do něj nasypte trochu soli a chvilku počkejte. Sůl totiž váže molekuly vajec dohromady, což usnadňuje čištění.