Stalo se vám někdy, že vás náhle překvapilo silné bušení srdce? Rozhodně to není nic příjemného. Každého ihned napadne nebezpečí infarktu. Silné bušení srdce a náhlá bolest ale nemusí být ihned projevem infarktu. Takový stav může souviset se stresem, úzkostí, špatnou stravou nebo faktory. Jak ale v takovém případě posupovat? K okamžité úlevě celého těla pomůže akupresurní bod. Přečtěte si, kde ho najdete, a jak v případě potřeby postupovat.

Stiskněte bod a zhluboka dýchejte

Probudit se se srdcem běžícím jako o závod může být matoucí a někdy dokonce také děsivé. Pokud tento stav nastane, je dobré se ho co nejdříve zbavit. Právě v této chvíli můžete vyzkoušet stisknutí body, který by měl uvolnit celé vaše tělo, které může být pouze v křeči. Najdete ho přesně ve středu hrudi mezi prsy. Zatlačením na tento bod uvolníte tělo, ale i srdce. Tato metoda je doporučována také těm, kteří trpí některým ze srdečních onemocnění.

Ve chvíli, kdy ucítíte náhlou bolest na prsou a zrychlené

bušení srdce, zatlačte na tento bod. Silněji na něj tlačte po dobu 1-2 minut, než dojde k uvolnění. Mezitím se zkuste soustředit na pravidelné a hluboké dýchání. Ať už je příčinou stres, emoční napětí nebo jiné spouštěče, po chvíli by se tímto způsobem mělo uvolnit celé tělo.

Aktivace třetího oka

Odborníci vědí, že na lidském těle je takových kouzelných bodů hned několik. Podobně funguje takzvaný bod třetího oka. I toto místo je silným akupresurním bodem. Vyvíjením tlaku po dobu asi jedné minuty může dojít taktéž k uvolnění. Navíc však dokáže eliminovat poruchy spánku, nespavost, bolesti hlavy, problémy s očima, závratě a ucpání nosu.

Jak vidíte, v mnoha případech si k okamžité úlevě můžete dopomoci vy sami. Stačí jen vědět, kde najdete ta správná místa. Při troše cviku se tak zbavíte celkového napětí těla, které může vyústit až v bolest na srdci, nespavost nebo ukrutnou bolest hlavy.