Moje přítelkyně mi dala tip, jak se celé léto snadno vyhýbat komárům: Nepřiblíží se k vám ani na metru!

August 1, 2020 174 1 minute readFacebookTwitterLinkedInPinterestReddit

V tomto neúprosném počasí se to komáry všude jen hemží. Všichni jistě víme, jak snadné je získat jejich štípnutí a jak může být nepříjemné. Pokud však chcete předejít těmto problémům, které vám jistě den nezlepší, měli byste si přečíst tento článek.

Vytvořte si vlastní odpuzovač komárů

Pokud už nechcete zažívat nepříjemné svědění po kousnutí komára, měli byste využít některého z odpuzovačů, které trh nabízí. Pokud však nechcete důvěřovat těmto chemickým přípravkům, můžete si jednoduše vytvořit tuto směs, která vás před komáry zaručeně ochrání. K výrobě budete potřebovat tyto ingredience.

  • Citronový esenciální olej
  • Alkohol
  • Jedlá soda
  • Stříkací lahev

Pomocí těchto tří přísad budete schopni namíchat velice účinnou směs, která na váš organismus nebude mít žádný negativní dopad. Mezi její výhody, oproti některým ostatním produktům, může patřit to, že je vysoce účinná a žádná z těchto látek jakkoli nevstupuje do vašeho těla.

Postup výroby

Začátkem je výběr správné nádoby. Je dobré vybrat nějakou, která je snadno omyvatelná. Do této nádoby nasypeme jednu čajovou lžičku jedlé sody. K ní nakapeme třicet kapek citronového esenciálního oleje. Tyto dvě látky smícháme a přidáme sto dvacet mililitrů stoprocentního alkoholu. Nyní budeme míchat, dokud se všechny látky řádně nerozpustí. Nyní obsah nalijeme do stříkací lahve, ze které můžeme následně směs aplikovat.

Užívání směsi

Jako všechno, má i tento výrobek své nevýhody. U tohoto produktu je nutnost časté aplikace. Účinek netrvá dlouho, a je tudíž nutné přibližně každou hodinu látku znovu nanést. Pokud tedy jdeme do přírody na delší dobu, doporučuji tuto lahvičku vzít s sebou. Výsledek však bude stát za to, protože kombinace alkoholu a citronu bude tento hmyz odpuzovat, a vy se tedy nadobro zbavíte nepříjemných bodnutí od tohoto otravného hmyzu.