V dnešním kuchařském koutku jsme si pro vás připravili recept na úžasné bramboráčky. Bramboráky jsou oblíbeným pokrmem po celém světě. Tyto lahodné bramborové placky, do kterých si můžete přidat cokoliv dle libosti, jsou rychlé a snadné na přípravu, takže se skvěle hodí pro rychlé večeře. Pokud do nich přidáte více ingrediencí, můžete z nich vytvořit o hlavní chod na oběd. Častou jsou ovšem dělány jako chuťovky nebo přílohy k hlavním jídlům v restauraci. Dnes se podíváme na recept na malé bramboráčky, které si budete chtít připravovat neustále.

Bramboráky z mixéru

Bramborák je celkem jednoduché a rychlé jídlo, které milují lidé po celém světě. Stačí smíchat jen pár ingrediencí v konzistentní hmotu, udělat z nich placky, které následně osmažíme na pánvi. Krásná zlatá barva a skvělá chuť jsou lákadly tohoto báječného pokrmu z brambor. Dnes si ovšem ukážeme, jak lze bramboráky připravit pomocí mixéru. Pro některé to možná bude velké překvapení, ale věřte, že to stojí zato. Je to snadné, rychlé a chuťově dokonalé.

Ingredience na přípravu

K přípravě bramboráků pomocí mixéru budete potřebovat následující ingredience: brambory, vejce, slunečnicový olej, černý pepř, cibuli, mouku, sůl a dále například majoránku, česnek, kousek uzeniny nebo další ingredience dle vaší chuti. Samozřejmě si připravte nůž, nějakou misku a mixér, který je klíčový pro tento recept.

Nakrájet, rozmixovat, usmažit

Cibuli oloupejte, brambory také oloupejte a oboje nakrájejte na kostky. Obě hromádky vložte do mixéru a rozmixujte do konzistentní hmoty. Přidejte vejce, koření a pořádně rozmíchejte. Následně přidejte mouku a opět promíchejte. Zde je nutné sledovat konzistenci a podle toho upravovat množství mouky. Na pánvi osmahněte z každé strany 3 až 4 minuty. Přidejte si k tomu kysanou smetanu nebo si je dejte jen tak samotné. Přejeme dobrou chuť.