Pokud máte opravdu hodně přebytečných drobných, dlouhou chvíli a chuť na domácí kutilství, můžete se inspirovat touto ženou. Ze spousty mincí se rozhodla vytvořit tuto nádhernou mozaiku. Výsledek je uchvacující. Nevěříte? Posuďte sami!

Co vše bylo potřeba

Na počátku celého projektu stál prý pocit potřeby katarzního zážitku, který ve svém životě potřebovala a který celý projekt nastartoval. „Možná jen díky tomu je výsledek takový, jaký je,” přiznává autorka díla. Především to chtělo kuráž a také trpělivost. Proces tvorby podlahy byl zdlouhavý a namáhavý, ale stál za to. Spoustu prvotních rozhodnutí později pozměnila či úplně zaměnila. Chtělo to dlouhé zamýšlení a následně dobrý nápad, aby byl vzor dokonalý. Kromě velké spousty mincí nebylo třeba skoro žádných jiných prostředků k vytvoření takovéto neobvyklé podlahy.

  • 7 500 mincí
  • Spárovací hmota
  • Pryskyřičný povlak

Prvním krokem bylo na dlaždice, které pokrývaly pokoj, přilepit mince. Tvorba vzoru trvala celé tři týdny. Pak už nezbývalo než čekat na ztuhnutí spárovací hmoty a následně zalít pryskyřičným povlakem.

Práce přinesla své plody

Počáteční trpělivost a celková cílevědomost nakonec přinesla své ovoce. Oddanost projektu poukazuje na autorčinu motivaci projekt dovést až ke zdárnému cíli. O těchto jejích vlastnostech také svědčí účast na podobných projektech. Velikost výsledné mozaiky je přibližně 180 centimetrů na 180 centimetrů, a na sociálních sítích sklidila autorka Kelly Graham velký obdiv. Nyní se zabývá správou a vytvářením obsahu pro svou webovou stránku, kam přidává své vlastní unikátní mozaiky. Na práci, kterou doposud vykonala, je velice hrdá. Myslím, že se všichni shodneme na tom, že se jedná o úžasné dílo, které si, stejně jako autorka, zaslouží velký obdiv. Nemyslíte snad?