Recept Malinový cheesecake

Fantastický a nenáročný. Je sice pečený, ale to vůbec nevadí :) Trošku déle si počkáte, ale určitě to stojí za to. Zvyknu obměňovat ovoce navrchu – maliny, jahody, švestky, hrušky, borůvky, ostružiny, … Je lepší, pokud trochu postojí a chutě krásné projdou. Je rychlý, slavnostní, jemný a rychlý :) Autor: Janulinka

SUROVINY

Sušenkový základ:

200 – 250 g Bebe sušenky (nebo jiné máslové sušenky)

100 – 120 g máslo

Krém:

500 g tvaroh (jemný)

1 ks zakysaná smetana (250 g)

dle chuti krystalový cukr

1 ks vejce

Poleva:

malinový kompot

zlatý klas nebo vanilkový pudink

krystalový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bebe sušenky (nebo jiné máslové sušenky) rozdrtíme na co nejmenší a nejjemnější prášek (já to dělám rukou). Máslo rozpustíme (stačí i v mikr. troubě). Máslo vylijeme na sušenky a smícháme vařečkou. Korpus vyložíme pečícím papírem (ale jen dno, okraje není třeba – ale já jsem nyní dala i okraje, je to na vás). Směs vysypeme do dortového korpusu a sklenicí s hladkým dnem poroztláčame a na dno. Dáme do trouby cca na 10-15 min. zapéct – při teplotě 150 stupňů. Množství sušenek a másla závisí na množství, jaké kdo chce mít, jaký je velký korpus.
  2. Tvaroh, zakysanou smetanu, cukr a vajíčko smícháme spolu – mixérem. Cukr dáváme podle toho, jaký sladký chceme mít koláč (můžeme nahradit medem, hnědým cukrem, atd.).
  3. Směs vylijeme na mírně vychladlý korpus a dáme péct do trouby na 150 (180) stupňů – záleží od trouby na cca 1,5 hodiny.
    Maliny i se šťávou, zlatý klas nebo pudink a cukr uvaříme na hustou směs (jako želatinu) – cca půl litru šťávy a 1 zlatý klas nebo pudink.
  4. Uvařenou malinovou směs vylijeme na vychladlý cheescake a dáme do lednice ztuhnout. Je lepší, pokud trochu postojí a chutě krásné projdou. Je rychlý, slavnostní, jemný a rychlý :).
Příprava receptu Malinový cheesecake, krok 1
Příprava receptu Malinový cheesecake, krok 2