Recept Makový zákusek s tvarohem

Vynikající, jednoduchý makový zákusek s tvarohovou náplní na vrchu. Fenomenální řezy! Tvarohovou náplň vrstvíte na těsto nerovnoměrně a tak se vám vytvoří na povrchu vlny. Někde bude tvarohová nádivka níže, někde výše a to dodá krásný nerovnoměrný vzhled. Doma si pochvalovali, takže byl určitě dobrý. Mně nezůstal ani jeden kousek, ale nevadí, upeču ho znovu. Autor: Jaja79

SUROVINY

Těsto:

4 ks vejce

200 g máslo

180 g kr. cukr

2 bal. vanilkový cukr

1/2 bal. prášek do pečiva

200 g polohrubá mouka

200 g mletý mák

100 ml mléko

2 lžíce rum

Tvarohová vrstva:

500 g jemný tvaroh

200 g moučkový cukr

1 bal. vanilkový pudink

3 ks vejce

1 lžíce citronová šťáva

1 bal. vanilkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Makové těsto:
    Mák utřeme spolu s měkkým máslem, přidáme kr. a vanilkový cukr. Postupně přidáváme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně utřeme. Nakonec přidáváme mouku, smíchanou s práškem do pečiva, rum a mléko.
  2. Takto připravené těsto navrstvíme na plech o velikosti 28×38 cm, který jsme předem dobře vymastili máslem a vysypali hrubou moukou.
  3. Tvarohová vrstva:
    Tvaroh utřeme s moučkovým a vanilkovým cukrem, pudinkovým práškem, citrónovou šťávou. Postupně přidáme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně utřeme.
  4. Na dno navrstvíme makové těsto a na makové těsto navrstvíme tvarohovou náplň (dáváme pozor, vrstvíme velmi zlehka – jinak tvarohové těsto padne na dno – ale i tak je koláč famózní, takže nezoufejte).
  5. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 170 stupňů cca 45 minut. Upečený koláč necháme chvíli vychladnout a posypeme moučkovým cukrem. Dobrou chuť!