Recept Maková roláda s třeseným mandarinkovým krémem

Dlouhá léta jsem se bála byť jen pomyslet na to, že bych upekla roládu a jen tiše jsem obdivovala každého, kdo ji umotal. Dneska můžu kohokoliv, kdo o sobě a svých schopnostech pochybuje, uklidnit a povzbudit. Roláda je jeden z nejjednodušších způsobů, jak potěšit své blízké a uspokojit hosty. Tato je navíc rychlá, vcelku nenáročná na suroviny a velice efektní… Autor: Danka

SUROVINY

Korpus:

4 ks celá vejce

100 g krystalu

3 lžíce teplé vody

80 g hladké mouky

50 g mletého máku

1/2 balíčku prášku do pečiva

špetka soli

Krém:

1 kelímek smetany ke šlehání 33%

1 bal. mandarinkový kompot (312g)

1 bal. vanilkový pudink bez vaření od dr.Oetkera

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V míse ušleháme celá vejce s cukrem do husté bílé pěny, po lžících zašleháme teplou vodu a poté už jen vařečkou vmícháme směs mouky, máku, soli a kypřícího prášku. Nalijeme na velký mělký plech vystlaný pečícím papírem a pečeme 15 minut na 170 stupňů.
  2. Ještě teplý plát pocukrujeme, překryjeme utěrkou a i s papírem volně srolujeme. Necháme vychladnout, poté rozmotáme, potřeme krémem a za současného odtraňování papíru opět srolujeme a navrch posypeme moučkovým cukrem.
  3. Krém: 1 kelímek smetany ke šlehání 33% (200g), 1 mandarinkový kompot (312g), 1 vanilkový pudink bez vaření od dr.Oetkera. Všechny suroviny (a tím myslím kompot s ovocem i se šťávou, nic necedíme!) dáme do uzavíratelné nádoby a 30 vteřin “třeseme” nádobou do stran. V okamžiku, kdy neslyšíme žádné šplouchání, je krém hotový.
  4. Já ještě nakonec pocákala hotovou roládu čokoládou.
    Roládu můžeme bez problému ihned krájet a servírovat.