Recept Luxusní zákusek ,,ÚSTA,,

Velmi působivý zákusek s vanilkovým krémem a kakaovým těstem. Při rozřezání Vás překvapí piškotové ústa. Chuťově je výborný, není vůbec přeslazený a je jemný jako pavučinka. Výborný koláček, který vám doporučuji upéct. Autor: Jaja79

SUROVINY

Těsto:

250 g máslo

3 lžíce kakao

1/2 šálku kr. cukr

1,5 šálku polohrubá mouka

1 lžíce vanilkový cukr

6 ks vejce

2 lžičky prášku do pečiva

5 lžic voda

špetka sůl

Pudinkový krém:

600 ml mléka

2 bal. vanilkový pudink

1/5 šálku kr. cukr

1 lžíce vanilkový cukr

150 g máslo

Čokoládová poleva:

100 g máslo

3/4 šálku moučkový cukr

2 lžíce mléko

2 lžičky kakao

1 lžička želatina

4 lžíce horká voda

Dále budeme potřebovat:

200 g kulaté dětské piškoty

1/2 šálku marmeláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V hrnci rozpustíme máslo, přidáme cukr, vanilkový cukr, kakao a vodu. Povaříme cca 3 minuty a odstraníme z tepla. Necháme ochladit na pokojovou teplotu.
  2. Kulaté piškoty lepíme marmeládou. Slepené je naskládáme na dno formy o velikosti 25 x 35 cm, kterou jsme vyložili papírem na pečení.
  3. Do studené kakaové hmoty, kterou jsme si připravili na začátku přidáme jedno celé vajíčko, žloutky (5 ks) a vymícháme hladkou hmotu. Následně přidáme mouku, prášek do pečiva a znovu vymícháme. Bílky vyšleháme se špetkou soli na tuhý sníh, který jemně vmícháme vařečkou do kakaové hmoty. Těsto navrstvíme na piškoty a pěkně uhladíme. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 40-45 minut. Koláč po upečení necháme vychladnout.
  4. Krém:
    V 1 šálku mléka rozmícháme pudinkové prášky. Zbylé mléko nalijeme do hrnce, přidáme máslo, kr. a vanilkový cukr. Když nám hmota začne vřít, přidáme mléko s pudinkovým práškem a uvaříme hustý krém, který ihned nalijeme na upečené těsto. Pěkně uhladíme a odložíme do chladničky.
  5. Glazura:
    Želatinu připravíme v horké vodě podle návodu na obalu. Do malého hrnce dáme máslo, moučkový cukr, kakao, mléko a na mírném ohni necháme rozpustit – ne vařit! Když se cukr rozpustil, odstavíme z ohně, přidáme želatinu a promícháme. Necháme vychladnout na pokojovou teplotu a navrstvíme na pudinkový krém. Necháme ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!