Recept Luxusní řezy s pařížskou šlehačkou

Luxusní řezy s pařížskou šlehačkou. Trochu vyšší zákusek, ale pokud ho zatížíte na noc bude vypadat ještě lépe. Lahodná mňamka!

SUROVINY

Těsto:

5 ks vajec

100 g moučkový cukr

100 g krystalový cukr

160 g polohrubá mouka

1 bal. prášek do pečiva

2 lžíce kakao

5 lžic voda

Nádivka:

500 ml mléko

2 bal. Zlaté klasy

100 g cukr

1 bal. vanilkový cukr

dle chuti vaječný likér

200 g máslo

Pařížská šlehačka:

250 ml šlehačky

1 balení ledové kaštany

Kromě toho:

1 balení dlouhé piškoty

3 dcl uvařené kávy.

100 g čokoláda na vaření

50 g másla nebo cery

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Na přípravu zákusku si den předem připravíme pařížskou šlehačku a to velmi jednoduše. Do hrnce nalijeme smetanu na šlehání, nalámeme ledové kaštany a přivedeme do varu, mícháme dokud se všechno pěkně nespojí. Necháme v ledničce do druhého dne.
  2. Na přípravu těsta vyšleháme 5 bílků do tuha a 100 g krystalového cukru. Zvlášť utřeme žloutky, 100 g moučkového cukru a 5 lžic vody do pěny, opatrně vmícháme spolu s moukou, práškem do pečiva a kakaem do tuhé bílkové masy. Vylijeme na plech vyložený papírem na pečení a upečeme ve vyhřáté troubě asi 15-20 minut. Po upečení a vychladnutí rozřízneme na polovinu. Pokud chceme řezy na celý plech upečeme ještě jedno těsto.
Příprava receptu Luxusní řezy s pařížskou šlehačkou, krok 1

3. Na přípravu bílého krému uvaříme v 500 ml mléka a 100-150 g cukru podle chuti dva zlaté klasy, vznikne hustý krém který necháme vychladit. Po vychladnutí zamícháme do másla vyšlehaného do pěny a podle chuti přidáme vaječný likér. Kdo nechce, může vynechat.

4. Pařížskou šlehačku vyšleháme do pěny (tú, kterou jsme uvařili den předem). Ještě si uvaříme kávu a můžeme začít skládat koláček.

5. Jeden plát těsta pokapeme uvařenou vychladlou kávou, natřeme dvě třetiny bílé nádivky. Dlouhé piškoty namáčíme v kávě a poklademe na bílou nádivku. Pak následuje pařížská šlehačka, druhý plát těsta a zbytek bílé nádivky. Na závěr poleva kterou připravíme rozpuštěním másla nebo cery a čokolády nad párou. Necháme odležet v chladničce a můžeme degustovat :-)

Příprava receptu Luxusní řezy s pařížskou šlehačkou, krok 2