Ledový polibek - fotorecept

Upekla jsem tento zcela jednoduchý zákusek z piškotového těsta a tvarohové náplně s mascarpone, citronu a vanilky. Je lahodný, chutný a můžete ho upéct i na oslavu, protože vypadá velmi elegantně. Autor: Izabelka

SUROVINY

Těsto: 3x

3 ks vejce

3 PL kr. cukr

3 PL polohrubá mouka

1/2 ČL prášek do pečiva

na špic nože soda bikarbona

Krém:

400 g tvaroh

250 g mascarpone

1 ks citrón šťáva i kůra

1 bal. vanilkový cukr

2 PL cukr

370 ml meruňkový džem domácí

Na vrch:

500 ml šlehačka 33%

1 bal. Smetafix

1 PL cukr

jedlé květiny na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravila jsem si těsto. Do mísy jsem dala vejce, cukr a vyšlehala do pěny. Mouku, prášek do pečiva a sodu jsem smíchala a v malých dávkách jsem to prosála do těsta. Troubu jsem vyhřála na 180 st. Plech 27×37 cm jsem vystlala pečícím papírem. Těsto jsem vylila a upravila. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si druhé i třetí. Těsto se peklo 10 min.
Ledový polibek - fotorecept, krok 1

2. Pokud se těsto chladilo, připravila jsem si krém. Do mísy jsem dala tvaroh, mascarpone, cukr, vanilkový cukr a citronovou šťávu i kůru. Utřela jsem všechno mixérem a rozdělila na 2 stejné části.

Ledový polibek - fotorecept, krok 2
Ledový polibek - fotorecept, krok 3

3. Na spodek jsem uložila první korpus a natřela jsem ho horkým džemem. Na džem jsem natřela polovinu krému. Položila jsem druhý korpus, ale ten jsem natřela džemem a položila obráceně, potřenou částí na krém. Potom jsem potřela i vrch džemem a potřela druhou částí krému. Položila jsem třetí korpus. Zakryla papírem a položila jsem na papír krájecí desku. Na to jsem uložila 3 kg mouky a dala na noc do chladničky.

Ledový polibek - fotorecept, krok 4
Ledový polibek - fotorecept, krok 5

4. Druhý den jsem připravila šlehačku a natřela jsem ji na vrch. Část šlehačky jsem odložila na zdobení. Zubovou stěrkou jsem udělala vlnky.

Ledový polibek - fotorecept, krok 6

5. Krájela jsem horkým nožem. Zdobila jsem jedlými květy. Přeji vám dobrou chuť.

Ledový polibek - fotorecept, krok 7
Ledový polibek - fotorecept, krok 8