Recept Kyjevské řezy

Fantastické řezy plné oříšků. Mám velmi ráda bílkové těsto, je křehké a zároveň pokud postojí je velmi vláčné. Koláček je sice časově náročnější, je třeba péct tři pláty těsta zvlášť, pak ho třeba natřít krémem a zatížit, aby se při krájení těsta neoddělovaly od sebe a pak ho na další den natíráme zbylým krémem a dozdobíme podle vlastní fantazie. Našla jsem ho někde na internetu a velmi mě zaujal, proto jsem ho musela vyzkoušet. Určitě vyzkoušejte i vy, mně doma velmi chutnal a proto se s vámi dělím o recept. Autor: Izabela

SUROVINY

Těsto:

400 g hladká mouka speciál

1 bal. prášek do pečiva

150 g moučkový cukr

200 g máslo

4 ks žloutky

3-4 PL zakysaná smetana

Krém:

700 ml mléko

2 bal. smetanové pudinky

2 PL dětská krupice

1 bal. vanilkový pudink

250 g máslo

250 g moučkový cukr

1 PL koňak

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vejce jsem rozdělila. Mouku jsem prosála, přidala jsem žloutky, prášek do pečiva, cukr, máslo a smetanu. Všechno jsem smíchala a vypracovala těsto. Těsto jsem rozdělila na 3 stejné části. Všechny 3 části jsem vyválela na pečícím papíře.
  2. Bílková hmota: 4 bílky, 150 g moučkový cukr, špetka soli. K bílků jsem přidala špetku soli a utřela na sníh. Přidávala jsem po lžíci moučkový cukr a vyšlehala tuhý sníh. Sníh jsem rozdělila na 3 stejné části. 250 g ořechů jsem rozdrtila a rozdělila jsem je na 3 stejné části. Ještě je třeba 350 ml kiwi džem domácí. Vyválené těsta jsem natřela bílkovou hmotou a posypala drcenými ořechy. Uložila jsem je na plech 27×37 cm. Pekly se v předehřáté troubě na 180 st. 15 min. Upečené pláty jsem nechala dobře vychladit na mřížce.
Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 1
Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 2
Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 3
Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 4

3. V mléce jsem vymíchala pudinkové prášky, krupici a vanilkový cukr. Uvařila jsem hustou kaši, kterou jsem nechala vychladit. Máslo s cukrem jsem utřela do pěny, po lžíci jsem přidávala vychladlý pudink a dobře vyšlehanou a přidala jsem koňak. Krém jsem rozdělila na 3 stejné části a uložila do lednice ztuhnout.

Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 5

4. Sestava koláče: na podnos jsem uložila první plát těsta, natřela jsem ho horkým kiwi džemem. Na džem jsem natřela třetinu krému a položila jsem druhý plát těsta. Opět jsem zahřála džem a natřela jsem i druhý plát těsta a pak jsem natřela druhou částí krému. Zakryla jsem ho třetím plátem těsta. Třetí část krému jsem uložila i s koláčem do lednice na celou noc. Krémem jsem nenatřela koláč proto, protože ho je třeba zatížit. Zakryla jsem ho pečícím papírem a uložila jsem na něj 4 kg mouky. Druhý den jsem na koláč natřela třetí část krému a posypala drcenými ořechy a strouhanou čokoládou.

Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 6
Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 7
Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 8
Příprava receptu Kyjevské řezy, krok 9

5.Velmi lahodný ořechový zákusek s osvěžujícím kiwi džemem. Přeji dobrou chuť.