Recept Křehké šátečky s jablečným tvarohem

Vynikající křehké šátečky z máslového těsta. I když je máslo nyní v obchodě velmi drahé, zkuste obětovat těch pár korun a upéct si doma opravdu něco velmi chutné. Stojí to za to a nevyplatí se máslo zaměňovat za heru. Pokud však nechcete máslo kupovat, můžete si ho ze smetany udělat i doma. Najdeme nějakou akci na smetanu ke šlehání a máme to poměrně cenově levnější. Autor: Naďa I. (Rebeka)

SUROVINY

Na těsto:

350 g hladké mouky

200 g másla pokojové teploty (nenahrazovat Herou)

50 g moučkového cukru

špetka soli

2 ks žloutky

Na náplň:

250 g tučného tvarohu (ideálně farmářského)

1 ks žloutek

1 sáček vanilkové cukru + moučkový dle chuti

1 ks větší jablko

hrst sušených brusinek

mléko dle potřeby na zředění tvarohu, pokud je hustý… v opačném případě přidáme trochu vanilkového pudinkového prášku

1 ks vejce na potření šátečků

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto propracujeme na vále nebo pracovní desce. Nelekejte se, ze začátku se zdá, že se to snad nikdy nespojí, ale nakonec to klapne. Zpracované těsto dáme do mikrotenového sáčku a necháme přes noc v lednici.
  2. Minimálně 2 hodiny před akcí vytáhneme těsto z ledničky. Vál lehce poprášíme hl. moukou a vyválíme placku o výšce cca 3 mm, kterou rádýlkem nakrájíme na čtverce. Kolik jich bude, záleží na tom, jak velké či malé čtverce nakrájíte.
  3. Tvaroh osladíme cukry, přidáme žloutek a brusinky. Jablka oloupeme a vykrájíme jadřince. Pak je nakrájíme na malé kostičky a přidáme k tvarohu. Vejce určené k potření prošleháme i se zbylými bílky (z těsta) a pomašlujeme jimi čtverce.
  4. Do jejich středu pak klademe jablečný tvaroh.
  5. Protilehlé konce spojíme k sobě, potřeme vejcem a dáme na plech vystlaný pečícím papírem. Vložíme do trouby na 170 st. a pečeme cca 20 minut do zrůžovění.
  6. Ještě teplé pocukrujeme moučkovým cukrem.

Můj blog: Vaření s Tomem