Pantofle pletené na dvou jehlicích vypadají opravdu roztomile. Navíc jsou však velmi praktické a pohodlné. Určitě si je zkuste uplést i Vy. Nebudete litovat. Jsou nádherné hlavně díky netypickému zapínání.

Podle našeho návodu je zvládne uplést i naprostý začátečník. Ničeho se nebojte a pusťte se do pletení už dnes. Můžete tak fantasticky obdarovat celou rodinu.

Budeme potřebovat

  • Příze
  • Jehlice

Postup

  1. Protože papuče se skládají z pleteného čtverce, musíte měřit délku nohy pravítkem. Je třeba měřit nohu samotnou. Prsty nepočítaje.
  2. Necháte tak vzniknout dva čtverce pro obě nohy. Když je základna hotová, třikrát přeložíte tak, aby byl střed upevněn k podrážce a boční strany taktéž.

3. Nejdříve zakončíte špičku pantofle. Připojíte 2/3 čtverce a dotáhnete. Nyní našijete patu. Háčkováním stahujete nit za okraje.

4. Vyzkoušejte produkt. Měli byste mít roh, který potřebujete trochu vytáhnout z boku a sešitý na volném okraji. Chcete-li určit bod prošití, můžete roh fixovat pomocí špendlíků přímo na noze.

5. Ozdobte trojúhelníkové zapínání knoflíčkem. Pokud jste již pokročilí, můžete sáhnout třeba po květině.

6. Papučky jsou hotové. Nyní můžete dozdobit dle vlastních zkušeností a fantazie.

Sdílejte tenhle kreativní nápad jak si uplést krásné domácí pantofle i s Vašimi přáteli! Určitě se jim bude také moc líbit! 

zdroj: daybook.info