Recept Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP

Minulého roku jsem doma dělala poprvé marmeládu ze slupky z červeného melounu. Recept jsem našla tady na webu a musím říct, že výsledek byl nad moje očekávání. Meloun jde u nás doma v létě na dračku jak se říká a bylo mi líto vyhodit tolik odřezků, tak jsem je takto spotřebovala a letos si to určitě zopakuji. Koláček s tímto džemem je opravdu skvělý a my máme velmi rádi kokos, takže jsem zabila dvě mouchy jednou ránou :) Autor: Izabela

SUROVINY

Těsto: 3x

4 ks celá vejce

4 PL krystalový cukr

4 PL hladká mouka speciál

1 KL prášek do pečiva

Krém:

750 ml mléko

1 bal. zlatý klas

1 bal. vanilka

200 g kokos strouhaný

250 g máslo

150 g moučkový cukr

2 PL koňak

Poleva:

150 g bílá čokoláda

1 PL máslo

1 PL olej

50 g hořká čokoláda

Kromě toho:

250 ml melounový džem z kůrky červeného melounu

4 PL meruňkový džem domácí

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravila jsem si těsto. Všechny 3 těsta jsou stejné. Pokud se pekl v troubě první korpus, utřené jsem si těsto na další korpus. Vejce s cukrem jsem utřela do pěny. Přidala jsem po lžíci smíchanou mouku s práškem do pečiva. Těsto jsem vylila na papírem vyložený plech. Peklo se 10 min., upečené korpusy jsem chladila na mřížce.
Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 1
Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 2

2. Pokud se korpusy chladily, připravila jsem si krém. V mléce jsem utřela vanilku a zlatý klas. Uvařila jsem řídkou kaši. Ještě do horké kaše jsem vmíchala kokos a hned dala do nádoby se studenou vodou vychladit. Vyšlehala jsem si máslo s cukrem do pěny. V malých dávkách se do něj zamíchala vychladlou kokosovou kaši. Hotový krém jsem rozdělila na dvě stejné části.

Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 3
Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 4
Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 5

3. Sestavila jsem koláč. Na spodek jsem dala první korpus. Natřela jsem ho horkým meruňkovým džemem. Na džem jsem rozetřela první polovinu krému a položila jsem na to druhý korpus. Druhý korpus jsem rozložila džem z kůry červeného melounu, který jsem vařila loni.

4. Na kůru jsem uložila druhou polovinu krému a položila jsem třetí korpus. Koláč jsem zatížila 4 kg soli a nechala ho do druhého dne v lednici. Ráno jsem udělala bílou polevu, polila jsem koláč a rozehřátou hořkou čokoládou jsem udělala cik-cak. Velmi chutný zákusek s vůní a chutí kokosu. Přeji vám dobrou chuť.

Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 6
Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 7
Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 8
Příprava receptu Kokosové řezy s marmeládou - FOTOPOSTUP, krok 9