Recept Kokosové řezy s čoko krémem

Výborné řezy s vynikajícím krémem a ve spojení s kokosem jsou vhodné na i Velikonoce, i na Vánoce a já je dělávám i k narozeninám. Každý chválí a mě to velmi těší. Inspirujte se skvělým receptem a podělte se fotkou :) Autor: Blažena

SUROVINY

Těsto:

7 ks vejce

140 g krystalový cukr

80 g polohrubá mouka

2 PL holandské kakao

1 lžička prášku do pečiva

Kokosový sníh:

3 ks bílek

60 g moučkový cukr

120 g kokos

Krém:

100 ml mléko

200 g čokoláda na vaření

250 g máslo

Poleva:

200 g tmavá čokoládová poleva

bílá čokoládová poleva na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Těsto:
  V nádobě vyšleháme bílky se špetkou soli, po lžících zašleháme cukr, pak žloutky, prosátou mouku s práškem do pečiva a kakao.
 2. Kokosový sníh:
  V nádobě vyšleháme bílky, nepříliš hustě, po částech zašleháme cukr a strouhaný kokos.
 3. Těsto vylijeme na plech vyložený pečícím papírem, malou lžičkou ukládáme po celém plechy hromádky kokosového sněhu a pečeme při teplotě 180 ° C 20 minut nebo podle potřeby. Papír by měl oddělovat od plechu, tehdy by mělo být těsto upečené. Plech rozměr 30×40 cm. Necháme vychladnout.
 4. Krém:
  Do mléka dáme nalámanou čokoládu a za stálého míchání a ohřívání rozpustíme. Necháme vychladnout. Máslo pokojové teploty vyšleháme, po částech přidáme vychladlou čokoládovou směs a vyšleháme na hladký krém.
 5. Z piškoty odstraníme papír a natřeme připravený krém. Polijeme rozpuštěnou čokoládou, po ztuhnutí ozdobíme bílou polevou a odložíme do chladu. Pokrájíme horkým nožem na řezy, aby se poleva nelámala. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé 
kuchařky – Blažena Sadovská