Recept Koka meruňkový dezert

Tento dezert miluji. Asi proto, že věnečky mám velmi ráda a jsem schopná sníst i 3 balíčky najednou a to už je na mě co říct. Sušenková směs na dně sklenic a potom lahodný krém, který zahustíme želatinou. Ovoce jsem tentokrát použila domácí, použila jsem meruňky, ale už jsem to zkoušela i s jahodami, švestkami a malinami a musím říci, že všechny varianty jsou senzační, ačkoli je každá jiná. Autor: LuckaZubata

SUROVINY

150 g kakaových věnečků

70 g másla

125 ml smetany ke šlehání

100 g přírodního sýru Palouček

2 bal. vanilkové cukry

4 ks větší meruňky

dle chuti cukr krystal, moučkový cukr

1 bal. želatinový ztužovač šlehačky

100 ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky si rozmixujeme, tak 5 sušenek si necháme na ozdobu. a smícháme s roztopeným máslem. Směs natlačíme na dno skleniček a uložíme do lednice.
  2. V kastrůlku si vidličkou rozmačkáme meruňky, povaříme s 1 vanilkovým cukrem a trochou cukru krystal, podle toho, jak máme rádi sladké. Nakonec ještě rozmixujeme tyčovým mixérem dohladka. Necháme na studeném místě vychladnout.
  3. V míse si vyšleháme Palouček s 1 vanilkovým cukrem. V druhé míse si vyšleháme smetanu s 2 lžícemi moučkového cukru. Poté přišleháme k paloučku. Následně zašleháme vychladlé meruňky a podle chuti dosladíme.
  4. Nakonec si do misky nasypeme želatinový ztužovač a zalijeme vodou. asi 30s intenzivně mícháme do zhoustnutí a nakonec zašleháme k meruňkové směsi.
  5. Směs dáme do skleniček na sušenkový základ a každý pohár dozdobíme věnečkem rozlomeným napůl.
Příprava receptu Koka meruňkový dezert, krok 1