V dnešním článku Vám ukážeme, jak pračku udržovat čistou, svěží a krásně voňavou.

SNADNÉ TIPY NA VYČIŠTĚNÍ PRAČKY:

Dvířka pračky
Po vyprání zůstává mokré nejen prádlo, ale také dveře pračky. Vždy je otřete suchým hadrem a nechte vždy pračku otevřenou. Dveře nezavírejte a nechte pračku větrat.

Těsnění

V těsnící gumě se velmi rády hromadí veškeré bakterie, plíseň a viditelné nečistoty. Gumu je tedy dobré, nejlépe po každém praní, vyčistit. Gumu vyčistíte nejlépe pomocí jakéhokoliv rozpouštědla, nebo jedlé sody. Nepoužívejte přípravky na bázi chlóru, ty by mohly gumu nenávratně poškodit. Dodržujte správný postup čištění. Naneste na houbičku vhodný prostředek a povytáhněte těsnění směrem ven. Poté pořádně vytřete kovový rám.

Buben


Jednou za měsíc vyčistěte i buben pračky. Houbu namočte do roztoku sody, smíchané s kyselinou citronovou. Buben touto směsí vytřete. Většina pracích prostředků se skládá z hořečnatých a vápenatých solí, na které nejlépe účinkují organické, případně anorganické kyseliny. Pomozte si kyselinou citronovou nebo opět obyčejným octem. Nejjednodušší způsob je kyselina citronová. Do dávkovače nasypte tolik kyseliny, kolik dáváte prášku do běžného praní. Poté pračku na prázdno spusťte na nejvyšší program.

Zásobník na prášek a aviváž


Vytáhněte dávkovač podle pokynů výrobce. Dávkovač poté důkladně otřete. K bezchybnému vyčištění použijte směs octa a jedlé sody. Báječně odstraňuje zejména rez. Namočte dávkovač do této směsi po dobu 30 minut. Uvidíte, že se bude blýskat.

Filtr


Není na tom vůbec nic složitého. Přístup k filtru se většinou nachází ve spodní části pračky. Pod pračku pro jistotu raději položte starý ručník. Poté odšroubujte víčko proti směru
hodinových ručiček. Poté vytáhněte veškeré nahromaděné nečistoty. To jsou většinou vlasy, párátka, mince, kusy látky a nitě. Otvor vytřete a vraťte víčko na své místo.