Plevel se nemusí nacházet nutně jenom na záhonech na vaší zahradě. Může být součástí příjezdových cest a chodníků. Pokud je máte zhotoveny z dlažby, tak začne mezi spárami postupně vykukovat a růst. To celý vzhled cest a chodníků velmi hyzdí. Řada lidí bere na tento plevel chemii, což není úplně vhodná volba.

Pomůže běžná sůl

Jdeme na metodu číslo jedna, kdy je pomocníkem běžná sůl. Stačí si nachystat ten správný roztok. Na něho budete potřebovat 7 litrů vody, ve kterých rozpustíte 1,5 kilogramu soli. v tu chvíli máte po ruce velmi silný přípravek na plevel.

Roztok stačí jednoduše lít do jednotlivých spár a za pár dní uvidíte, že po plevelu nebude ani památky. A pokud zde ještě trocha bude, tak postup opakujte.

Hodí se také ocet

Druhou možností, jak odstranit plevel z vašich příjezdových cest a chodníků, je použití octa. Ten nepoužívejte samotný, ale opět si vyrobte silný a efektivní roztok. Na něho budete potřebovat 3 litry octu, ve kterém rozmícháte 150 g soli a dále 50 ml detergentu. V tu chvíli máte opět silný roztok, který budete aplikovat na plevel, do jednotlivých spár.

Zkuste také alkohol

Můžete zkusit i jeden netradiční postup, který je založen na použití alkoholu. Může se jednat o klasický líh, ale pokud ho nemáte, tak se klidně hodí i obyčejná vodka.

Té bude potřeba 100 mililitrů, které smícháte s 500 ml octu. Potom do směsi přidejte ještě 3 lžíce kyseliny citronové. Tuto směs v první dávce použijte takto neředěnou. Na další aplikaci ji zřeďte vodou v poměru 1:1.

Vhod může přijít i běžná voda

A co v případě, že nic z toho co jsme zmiňovali, doma nemáte? Žádný problém. V tomto případě vám pomůže i obyčejná voda. Stačí ji zahřát na teplotu varu a potom s ní plevel ve spárách polévat. Za pár dní budou všechny tyto nežádoucí rostliny pryč.