Květiny jsou ozdobou každého stolu, okenního parapetu či police. Samozřejmě, že živé květiny mají své kouzlo i vůni. Ale ty papírové nejsou o nic ošklivější a navíc dlouho vydrží bez nutnosti jakékoliv péče. Vyrobit si květiny z papíru netrvá zase tak dlouho a navíc si zajistíte i nějakou tu zábavu. Nakonec zaměstnat můžete i své děti a strávit příjemně rodinný večer.

Potřeby na papírovou kytici

  • Krepový papír
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Drátek nebo špejle

Postup zhotovení kytek

Krepový papír zelené barvy si nastříháme na 1cm široké pruhy. Těmi pak omotáme drátek nebo špejle. Ty budou sloužit, jako stonek. Drátek je univerzální v tom, že umožňuje všelijak natočit stonek. Špejle bohužel tuto variabilitu nemají, ale použít se dají také, pokud nemáte drátek. Můžete je jen tak naházet do vázy nebo zapíchat do květináče s jinou rostlinkou.

Z červeného, fialového či oranžového krepového papíru si nastříháme lístečky ve tvaru kapky. Kulatou část pak lepíme ke stonku zhruba 3cm od konce špejle či drátku. Horní část však nezůstane zelená. Ještě než přistoupíme k lepení lístků, omotáme horní okraj žlutým krepovým papírem. Ten si rovněž předem nastříháme na 1cm široký proužek. Horní část bude žlutá a baňatá. Tam kde bude končit žlutá část, nalepujeme dokola lístky. Lístky můžete dávat podle libosti od 4 kusů, ale klidně i 6 nebo více.

Kytici můžete nechat tak a svázat k sobě krepovým papírem libovolné barvy do mašle, popřípadě použít látkovou stužku. Kdo bude chtít, může ještě přilepit lístečky. Krepový papír nastříháte na pásky dlouhé 15cm a široké 4cm. Pouze konce se ustřihnou do špiček a rovnou stranou se přilepí ke stonku. Listy se hodí pouze v případě, že kytku nebudete k sobě svazovat mašlí, ale pouze volně vkládat do vázy.