Bojujete s vodním kamenem? Vyzkoušejte tento super trik na to, jak odstranit vodní kámen nejen v kuchyni, ale i v koupelně nebo na žehličce, …

Pokud máte tvrdou vodu, musíte počítat s tím, že vodní kámen budete čistit častěji, ať už v umyvadle, na žehličce nebo ve varné konvici, v kávovaru nebo z jiných domácích spotřebičů.

POTŘEBUJEME:

Na vyčištění vodního kamene budete potřebovat pouze VODU a OCET, který používáte do jídel. Správný poměr těchto dvou účinných látek je 1: 1. 
Super alternativou je také kyselina citronová, kterou dnes už seženete kdekoliv. Také místo kyseliny můžete použít citrónovou šťávu nebo slupky z jablek (Slupkami z jablek přetíráme rovnou plochu, na které se usadil vodní kámen. V případě velkého znečištění na celý povrch poklademe slupky, zakryjeme alobalem nebo potravinářskou fólií a necháme působit.)

, krok 1
, krok 2
, krok 4
, krok 3
, krok 5

POSTUP:

* Jak vyčistit vodní kámen ve varné konvici, v kávovaru, na žehličce, v umyvadle nebo na jiném spotřebiči?

Nejlepší je připravit si roztok večer, večer ho i nalijete na vodní kámen a necháte působit do rána. Ráno přetřete čistou bavlněnou utěrkou a vodní kámen je pryč. V případě, že máte vodní kámen ve varné konvici roztok nalijete dovnitř, konvici zapnete a necháte přejít varem. Pokud vodní kámen ještě zůstal, postup opakujeme, dokud ho neodstraníte.

* Jak vyčistit nebo předejít vodnímu kameni v pračce?

Abyste zabránili tvorbě vodního kamene v automatické pračce, dovnitř vložte namočený bavlněný kousek v kyselině citrónové, octem a vodě (poměr 1: 1: 1). Tento tip opakujte jednou za 2-3 měsíce.