Recept Jablkový zázrak s obarveným kokosem

Svátek nesvátek, péct se přece musí. To je heslo vášnivé pekařky. Já se za pekařku velmi nepovažuji, ale někdy se v tom docela najdu. Hlavně se řídím heslem jednoduše a chutně. Proto pouze šlehačka mezi těstem. A chtěla jsem i zapůsobit, tak jsem jednu polovinu ofarbila kakaem, aby to vypadalo, že jsem se na tomto dortík nadělala 😀 Autor: Naďa I. (Rebeka)

SUROVINY

7 ks vajec

280 g jablek (netto)

280 g pískového cukru

160 g ořechů

40 g kvalitního kakaa

6 lžic strouhanky

1/2 balíčku prášku do pečiva

1 sklenice marmeláda

2 bal. šlehačka Rama Cremefine

2 PL kakao

barevný kokos

kvítky na zdobení

jablíčka na zdobení

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Žloutky umícháme s cukrem do husté pěny
  přidáme najemno nastrouhaná jablka (pokud jsou příliš šťavnatá, šťávu zlehka vymačkáme rukou)
  najemno nastrouhané ořechy (vlašské) smícháme v misce s kakaovým práškem, přesátou strouhankou a práškem do pečiva. Přidáme do žloutkové pěny
  sníh ušleháme do pevné konzistence a velmi zlehka vařečkou vmícháme do těsta.
 2. Dortovou formu vysteleme pečícím papírem nebo vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou (já jsem zkombinovala obé.. dno jsem vystlala papírem, boky vymazala a vysypala). Těsto hezky urovnáme do formy a dáme opatrně do předem vyhřáté trouby. Pečeme zvolna cca 40 minut při teplotě 160 °C. Špejlí zkusíme, zda již máme upečeno. Dáváme pozor při otevírání trouby..dvířky neboucháme a s formou manipulujeme jak se svátostí…
 3. Máme-li upečeno, dort opatrně přesuneme na mřížku, až vychladne natolik, že se budeme moci formy dotknout rukou bez chňapky, odebereme boční kruh a dort necháme zcela vychladnout.
 4. A teď je už jen na každém z vás, jak s dortem dále naložíte…
 5. Já jsem jej prokrojila, promazala marmeládou z černého a červeného rybízu a nahoru jsem dala ušlehanou šlehačku Rama Cremefine, půlku jsem nechala bílou, do druhé jsem přidala 2 lžíce kakaového prášku. Může se dát i čokopoleva nebo jiná, jak má kdo rád.
 6. Dále zdobíme dle možností, fantazie a zručnosti…v mém případě byla absence všeho…

Můj blog: Vaření s Tomem