Recept Jablečné tornádo - fantastický strouhaný jablečný koláček s pudinkem

Jablkové buchty nebo zákusky jsem zvykla kombinovat s tvarohem nebo se zakysanou smetanou, ale s pudinkem to je mnohem lepší. Určitě vyzkoušejte tento dokonalý jablečný koláček, který si oblíbíte. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

4 hrnky hladká mouka

1/2 bal .prášek do pečiva

1 hrnek moučkový cukr

250 g máslo

6 ks žloutky

2 PL zakysaná smetana

Náplň:

10 ks jablka

1/4 hrnku voda

1 hrnek kr. cukr

1 lžička skořice

1 PL bramborový škrob

4 PL citrónová šťáva

4 PL strouhanka

Bílková pěna:

6 ks bílky

1/2 hrnku kr. cukr

1 bal. vanilkový pudink

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Všechny suroviny na těsto smícháme v misce a vypracujeme kuličku, kterou rozdělíme na dvě části v poměru 1:2. Obě kuličky zabalíme do potravinářské fólie a odložíme do chladničky /doporučuji menší kuličku dát do mrazáku, bude se lépe strouhat na vrch koláčku/.
  2. Jablka nastrouháme na hrubém struhadle a dáme je do hrnce, zasypeme je cukrem, skořicí, polijeme citronovou šťávou. Dusíme asi 15 minut, dokud nezměknou. Přilijeme vodu, ve které jsme rozmíchali škrob a vaříme do zhoustnutí.
  3. Připravíme si plech, dno vyložíme pečícím papírem a troubu vyhřejeme na 180 stupňů. Na dno plechu rovnoměrně nastrouháme větší část těsta. Dáme péct na 8 minut a pak necháme mírně vychladnout. Potom těsto posypeme strouhankou.
  4. Na těsto se strouhankou navrstvíme jablíčka a bílkovou pěnu – bílky vyšleháme s cukrem do tuhé lesklé pěny a nakonec vmícháme pudinkový prášek (na nejnižších otáčkách mixéru).
  5. Na pěnu nastrouháme menší část těsta a dáme péct dále na 170 stupňů asi 50 minut – sledujeme.
Příprava receptu Jablečné tornádo - fantastický strouhaný jablečný koláček s pudinkem, krok 1