Recept Fenomenální Kinder Bueno řezy

Trošku náročnější řezy, ale ta příprava stojí za to! Fenomenální kombinace chutí. Jaj tak tohle byla kalorická bomba, ale tak neskutečně dobrá, že jsem se oblizovala i já sama až za ušima. Nejdříve mi přišel tento zákusek velmi pracný a bála jsem se celé přípravy, ale ten výsledek určitě stojí za vyzkoušení. Každý chválil a dokonce ho mám upéct i znovu :) Takže, palec nahoru. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

6 ks bílku

6 lžic kr. cukr

1 lžíce slunečnicový olej

2 lžíce hladká mouka

2 lžíce strouhanka

1/2 bal. prášek do pečiva

200 g neslané arašídy

250 g nutella

Krém:

500 ml mléka

6 ks žloutku

1 bal. vanilkový pudink

3 lžíce hladká mouka

100 g čokoláda

150 g máslo

3 lžíce moučkový cukr

Dále budeme potřebovat:

360 g BEBE sušenky

300 ml teplé mléko

200 ml smetana ke šlehání

1/2 bal. Smetafix

100 g čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky s cukrem si vyšleháme na tuhý sníh, přidáme olej, mouku smíchanou s práškem do pečiva a strouhankou a jemně promícháme. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech a pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 stupňů cca 15 minut. Na upečené těsto natřeme nutellu a posypeme nasekanými arašídy, které jsme si předem na pánvi mírně opekli.
  2. Na nutelu a ořechy si naskládáme sušenky, které jemně přitlačíme a polijeme je teplým mlékem.
  3. Pudink si smícháme s moukou a žloutky. Pomalu přilijeme mléko (100 ml) a důkladně smícháme, abychom neměli hrudky. 400 ml mléka si dáme na oheň, ohřejeme ho a pomalu přidáváme žloutkovou hmotu. Vaříme do zhoustnutí.
  4. Máslo s cukrem vyšleháme do hladka a po lžících přidáváme vychladlý žloutkový krém. Vyšlehanou nádivku si rozdělíme na polovinu a do jedné přidáme rozpuštěnou čokoládu.
  5. Na sušenky si navrstvíme žloutkový krém, znovu naskládáme sušenky, které polijeme teplým mlékem a jemně je přitlačíme. Navrstvíme čokoládový krém a vrch si ozdobíme šlehačkou (+ Smetafix) a strouhanou čokoládou.
  6. Dáme do lednice ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!