Recept Fantastické koblihy s jahodovou pěnou

Pokud něco sladkého na oběd, tak určitě koblihy s jahodovou pěnou. Zítra k ním bude zeleninová nebo zelná polévka. Ještě se rozhodnu :)

SUROVINY

Suroviny:

500 g polohrubé mouky

5 g sušeného droždí

40 g kr. cukru

1 ks žloutek

2 dl mléko vlažné

špetka soli

Pěna:

2 ks bílky

100 g kr. cukru

3 lžíce jahodového džemu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si kvásek – mléko vlažné, droždí, cukr, sůl, za lžíci mouky zamícháme a necháme kynout na teplém místě. Když je dostatečně vykynutý přidáme kvásek do mouky. Dále přidáme žloutek a přilijeme letní mléko, tolik, aby bylo těsto dostatečně husté. Hodně záleží od mouky, některá pohltí více mléka čili může být 2 nebo 2,5 – 3 dl.
Příprava receptu Fantastické koblihy s jahodovou pěnou, krok 1

2. Vypracujeme těsto a dáme kynout na teplé místo. Já zvyknu těsto nejdříve spracovat mixérem a pak ještě rukou. Vypracované těsto dáme kynout na teplé místo, tak 3/4 – 1 hodinu. Těsto rozválíme na pomoučeném vále a vykrajujeme koblihy. Necháme je ještě tak 15 minut kynout zakryté utěrkou. Před tím než je budeme vkládat do rozpáleného oleje uděláme uprostřed dírku prstem. A můžeme smažit.

Příprava receptu Fantastické koblihy s jahodovou pěnou, krok 2
Příprava receptu Fantastické koblihy s jahodovou pěnou, krok 3

3. Bílky vyšleháme s cukrem a jemně vařečkou přimícháme džem.

4. Dobře vyšlehané dáme nad páru a tam ještě alespoň 15 min šleháme šlehačem, pěna nám začne houstnout a lepit se na okraj hrnce – tehdy je už pěna hotová.

Příprava receptu Fantastické koblihy s jahodovou pěnou, krok 4

Můj blog: Akeber