Recept Famózní tvarohový ZEBRA dort

Vynikající dort plný měkkého sýra. Kakaový základ v kombinaci se sýrovou nádivkou je k sežrání. Na první pohled se zdá, že tento dort je velmi složitý na přípravu, tedy já si to myslela po shlédnutí fotky v originálním receptu. Ale když jsem postupně četla recept, tak jsem přišla na to, že je to jeden z těch nejjednodušších. Prostě jen střídavě lijete světlý a tmavý krém a tak vytvoříte tento zajímavý dizajn. Autor: Petra

SUROVINY

Těsto:

4 ks vejce

120 g kr. cukr

1/2 bal. prášek do pečiva

120 g polohrubá mouka

2 lžíce kakao

Krém:

250 ml mléka

200 g kr. cukr

4 ks žloutek

3 lžíce rum

500 ml smetana

500 g měkký sýr (tvaroh, mascarpone, …)

2 lžíce kakao

20 g čirá želatina

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vajíčka s cukrem vyšleháme do pěny a postupně přidáme mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem. Takto připravenou hmotu vylijeme do kulaté formy (průměr 26 cm), kterou jsme si vystlali papírem a dáme zapéct do předem vyhřáté trouby na 180 stupňů. Upečené necháme vychladnout.
  2. Připravíme si krém. Želatinu si namočíme do vody podle návodu. Mléko, cukr a žloutky si dáme do hrnce a zahřejeme na ohni. Přidáme namočenou želatinu a zahříváme (pozor, nesmí nám to vřít!). Tvaroh si smícháme s rumem, vyšlehanou smetanou a postupně přidáváme teplou želatinovou hmotu. Důkladně vymícháme.
  3. Hmotu rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme kakao a promícháme.
  4. Na vychladlý korpus (ve formě) si začneme vrstvit nádivky tak, abychom vytvářeli efekt zebry. Nejlepší je vrstvit to způsobem – do středu dáme 2 lžíce bílého krému, do středu bílého krému dáme 2 lžíce kakaového a postup opakujeme dokud se nám nádivky neminou. Dáme do lednice minimálně na 8 hodin a podáváme. Dobrou chuť!
Příprava receptu Famózní tvarohový ZEBRA dort, krok 1
Příprava receptu Famózní tvarohový ZEBRA dort, krok 2