Recept Dvoubarevná roláda sypaná kokosem

Někdo tuto roládu nazývá i sametová, mně spíše pasuje a znám ji pod názvem dvoubarevná. Bílková roláda, do které těsta se sice přidává mouka, ale minimum. Někdo i do krému mouku zaměňuje za pudink, ale já jsem věrná staré dobré klasice a to polohrubé mouce, ze které uvařím hustý pudink. Určitě vyzkoušejte. Je to jednoduchá a velmi chutná roláda. Autor: Marta

SUROVINY

Těsto:

6 ks bílky

6 lžic kr. cukr

6 ks žloutky

1/2 lžičky soda

2 lžíce polohrubá mouka

4 lžíce kakao

Pudink:

3 dcl mléka

3 lžíce polohruba mouka

Krém 1:

125 g másla

1 bal. vanilkový cukr

Krém 2:

125 g másla

2 lžíce kakao

4 lžíce moučkový cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT

  1. Bílky vyšleháme s cukrem do tuhé pěny, přidáme žloutky, sodu a mouku smíchanou s kakaem. Takto připravené těsto navrstvíme na plech, který jsme vyložili pečícím papírem a upečeme při teplotě 180 stupňů asi 10 minut. Těsto je tenké, proto ho nepčte příliš dlouho, abyste ho zbytečně nevysušily a pak by se vám při stáčení těsto lámalo. Ještě teplé těsto i s papírem stočíme do rolády a necháme vychladnout.
  2. Mléko a polohrubou mouku dáme do hrnce, rozmícháme, abychom neměli hrudky a uvaříme hustou kaši, kterou rozdělíme na polovinu. Do jedné přidáme 125 g másla a vanilku a do druhé máslo, kakao a moučkový cukr. Obě krémy vyšleháme a natřeme na roládu.
  3. Roládu natřeme bílým krémem, potom kakaovým krémem. Stočíme roládu a potřeme i vrch rolády, nakonec posypeme kokosem.