Recept Dukátové buchtičky s vanilkovým pudinkem

Zvyknu dělávat dukátové buchtičky hlavně v pátek, když jsem si řekla, že pátky by se nemělo jíst maso a tak jsem si udělala seznam receptů, které máme rádi doma :) Mezi nimi jsem zmínila i dukátové buchtičky s vanilkovým krémem. Někdy jsem dělala krém i s rumem a žloutky, dnes už jen takto, vanilkový obyčejný pudink, kterým určitě nic nezkazíte a hlavně oceníte když spěcháte. Autor: Triniti

SUROVINY

500 g hladká mouka

3 lžíce kr. cukr

2 lžíce olej

sušené droždí na 500 g mouky

300 – 350 ml mléka

1 ks vejce

špetka sůl

800 ml mléka

4 lžíce kr. cukr

2 bal. vanilkový pudink

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsta není mnoho, je ho tak akorát do menšího plechu, případně, pokud chcete menší dukátové buchtičky, tak zvolte trošku větší plech. Já dělám dukátové buchtičky větší, nerozmočí se pak tak na talíři s pudinkem.
  2. Klasicky připravíme těsto – mouku, cukr, olej, droždí, mléko a špetku soli s vajíčkem vypracujeme do hladkého těsta, které necháme na teplém místě kynout.
  3. Když těsto zdvojnásobilo svůj objem, přendáme ho na pracovní desku, vytvarujeme zopár hadů (válečky), které prohodíme do vymazaného menšího plechu a poklademe je těsně k sobě.
  4. Nožem nebo špachtlí překrojíme na buchtičky, tak budeme mít každou buchtičku stejnou a dáme zapéct do předem vyhřáté trouby. Pečeme na 200 stupňů dozlatova.
  5. Pudink uvaříme klasicky v mléce s cukrem a podáváme.