Během letního období tráví spousta lidí hodně času na zahrádkách, kde buď odpočívají nebo se starají o své pěstované rostlinky a plodiny. Velmi oblíbenou plodinou, která se na našich zahrádkách pěstuje, jsou samozřejmě rajčata. Někomu rostou více, někomu méně, je to samozřejmě často závislé na aktuálním počasí a zahradních podmínkách. Často tomu ovšem můžeme pomoci nějakou speciální dávkou něčeho dobrého. Existuje celá řada zajímavých výrobků, které podporují růst rajčat a jiné zeleniny, nicméně se za ně mnohdy dost platí. Místo toho je možné vyzkoušet univerzální domácí zálivku, která vám pomůže dosáhnout bohaté úrody rajčat, že nebudete vědět, co s nimi.

Kvalitní péče předpokladem bohaté úrody

Chcete-li dosáhnout bohaté úrody rajčat, je potřeba věnovat dostatečnou péči a pozornost jejich hnojení a zalévání. Jednoduše řečeno, pro bohatou úrodu se musíte o rajčata dobře starat, aby kvalitně a správně rostla. Hnojení a zalévání je tak hlavním předpokladem dobré a bohaté sklizně. Zůstává ovšem otázkou, jak správně hnojit a co pomáhá nejvíce? Každý zahradník má své osvědčené tipy, které buď fungují báječně nebo se je stále snaží zlepšit.

Univerzální hnojivo

Chcete-li mít bohatou úrodu rajčat, musíte vědět, jak nepřehnojovat, jak nekazit růst, jaké přírodní prostředky jsou nejlepší. To všechno je velmi důležité pro dobrou sklizeň rajčat. Z toho důvodu vám chceme představit jednoduché univerzální hnojivo, které vám zaručí kýžený efekt a dovede vás k bohaté úrodě. Nemusíte se bát žádného složitého hnojení nebo přípravy. Vše zvládne i naprostý zahradní amatér, který nikdy před tím rajčata nepěstoval.

Hnojte třikrát do roka

A co tedy vlastně jde? Počátkem června začněte hnojit rajčata třikrát ročně pomocí jednoduchého roztoku. Tento roztok, resp. látku, získáte z obyčejné jedlé sody na pečení. Zřeďte ji s trochou vody a pořádně promíchejte. Hnojení tímto roztokem je nezbytné pro odkyselení půdy a zbraňuje výskytu žlutých listů. Právě žluté listy se velmi často objevují během července a srpna. Aplikací tohoto roztoku byste měli žloutnutí listů, které je pro úrodu kontraproduktivní, zabránit.

1 litr na každý keř

Je také velice důležité umět si namíchat správný poměr tohoto roztoku. Vezměte 1 lžíci jedlé sody na 10 litrů vody. Pořádně ji promíchejte a nalijte do rozstřikovače nebo roztokem jen zalévejte. Každý váš keř vyžaduje přibližně 1 litr tohoto roztoku, takže si spočítejte, kolik toho konkrétně vy budete potřebovat.

Hnojte ráno nebo večer

Soda chrání rostlinku před škůdci, posilujte rostlinu a zabraňuje žloutnutí listů. Můžete také vyzkoušet menší dávky, kde stačí vzít jednu lžičku jedlé sody na 2 litry vody. Opět promíchejte a roztok rozstříkejte po rostlině. Hnojení provádějte vždy ráno nebo večer, kdy na rajčatech nedochází k přímému slunečnímu záření. V opačném případě by mohlo dojít k popálení listů a nevratnému poškození rostliny, což je jistě všem velmi známé pravidlo.