Recept Domácí ruská zmrzlina

Toto je zmrzlina mého dětství. Neskutečně dobrá a chutná a přitom bez zbytečně přidaných konzervantů, jak ji najdeme v obchodech. Vyzkoušejte si i vy připravit chutné osvěžení na horké letní dny, které právě přichází. Já přidávám ještě kousek čokolády, aby byla chutnější. Pokud nemáte rádi nebo se vám tam nehodí, nepřidávejte. Je to na každého chuti. A samozřejmě dejte pozor na vajíčka, třeba používat (pokud lze) domácí a co nejčerstvější, protože se to tepelně neupravuje. Tuto zmrzlinu už dělávám roky a když víte, jak dlouho máte doma vajíčka, nemůže se stát, že dostanete salmonelózu. Autor: Milka

SUROVINY

3 ks domácí vajíčka

7 dkg moučkového cukru

250 ml smetany na šlehání

1 ks vanilka nebo balíček vanilkového cukru

kousek čokolády

dortové oplatky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky vyšleháme a postupně přidáváme cukr a vanilku a vyšleháme do pěny přidáváme po jednom žloutku a šleháme dlouho do tuhé pěny. Šleháme asi 15 minut.
    Zvláště si vyšleháme smetanu a přidáme do vyšlehané vajíčkové hmoty.
Příprava receptu Domácí ruská zmrzlina, krok 1
Příprava receptu Domácí ruská zmrzlina, krok 2
Příprava receptu Domácí ruská zmrzlina, krok 3

2. Na dno nádoby, která je vhodná do mrazáku uložíme oplátku, zalijeme polovinou vanilkové hmoty, nastrouháme čokoládu, zalijeme druhou polovinou vanilkové hmoty a opět nastrouháme čokoládu.

Příprava receptu Domácí ruská zmrzlina, krok 4
Příprava receptu Domácí ruská zmrzlina, krok 5

3. Poslední bude oplatka, přitlačíme, zavřeme nádobu a dáme mrazit. Tím, že se masa šlehala tak dlouho, netřeba ji během mrazení míchat.

Příprava receptu Domácí ruská zmrzlina, krok 6
Příprava receptu Domácí ruská zmrzlina, krok 7

4. Necháme přes noc v mrazničce.

Příprava receptu Domácí ruská zmrzlina, krok 8