Recept Dokonalý studený dort s krémem ovocem a želé

Jedná se o další můj experimentos ale je boží :D. Je to ovocná dobrota – použil jsem mandarinky z konzervy a na vrch jsem udělal banánové želé – můj návod v postupu. Pokud však vám nebude vyhovovat, klidně si udělejte klasickou želatinu z obchodu a postupujte podle návodu na obalu. Autor: Honzík

SUROVINY

3 balíky piškot

500 g tučného tvarohu

2 balíčky van. cukru

podle chuti mouč. cukr

plechovka mandarinek

2 kelímky 12% zakys. smetany

1 kelímek 31% smetany

1 balíček pudingu v prášku

200-250 ml vody

silné kafe

želatinu a nebo můj návod viz recept

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si naskládáme do pekáče piškoty a polijeme je horkým kafem.
  2. Uděláme si krém – dáme do misky 500 g tučného tvarohu k tomu 2 zakysané smetany 2 vanilkové cukry a šleháme do (jakoby) pěny.  Když to máme vyšlehaný, tak si vyšleháme buď 31 nebo 33% smetanu a lehce ji zamícháme k tvarohu a zakysané smetaně a podle chutí dochutíme moučkovým cukrem.
  3. Když to máme doladěné podle své chuti, tak to natřeme na piškoty. Na krém naskládáme mandarinky, další vrstvu piškot a poljeme to opět kafčem :)
Příprava receptu Dokonalý studený dort s krémem ovocem a želé, krok 1
Příprava receptu Dokonalý studený dort s krémem ovocem a želé, krok 2

4. No a nakonec si uvaříme ze šťávy z kompotu 200ml vody cukru a pudingu želé :) prostě vše smícháme a vaříme do zhoustnutí a pak to jen vylijeme na dortík :) pokud tahle metoda někomu nevyhovuje tak si uvařte prostě želé ze sáčku :)

5. PS: nelekejte se toho vyblitého žele je banánový :D :D :D Dobrou chuť všem a zanechte mi zase komentíky a vaše fotky :)))

Příprava receptu Dokonalý studený dort s krémem ovocem a želé, krok 3
Příprava receptu Dokonalý studený dort s krémem ovocem a želé, krok 4