Určitě ho znáte všichni – komplex vitamínů B – B komplex koupíte snad v každé jedné lékárně. Jde o jeden ze základních vitamínů, jehož koupě vás vyjde jen na něco přes 25 Kč. Nemusíte však v zahradě používat ten, který právě užíváte, zkuste se ve vaší lékárničce podívat, zda náhodou nemáte B-komplex po záruce. Toto je perfektní řada od našich čtenářů, jak ho využít!

Proti mšicím číslo 1 – použijte tento vitamín

Loni jsem byla z mšic opravdu zoufalá a tchyně mi poradila, abych na ně použila postřik z b-komplexu. Měla jsem doma tento vitamín po expiraci takže jsem byla ráda, že ho mohu takto perfektně využít.

Potřebujete:

  • 1 tabletu
  • 500 ml vody

Postup :

Když se tybleta rozpusti, postříkejte napadené rostlinky. Je třeba pár krát zopakovat, ale opravdu to pomohlo, mšice zmizely a rostlinkám se dařilo, zbývající vitamín jsem použila do zálivky.

Pro rybíz perfektní

Mně mšice skoro zničili rybíz, tak jsem poškozené a zkroucené listy jednoduše odtrhla a potom jsem stříkala s postřikem z b-komplexu nebo z piva (což bylo po ruce). Důležité je dát jim pořádnou dávku vitamínu B, to ty malé potvory nesnášejí. I letos jsem je takto úspěšně dostala z rybíz.

Růže

Já dávám proti mšicím na keříkových růžích obyčejný vitamín B-komplex.

Četla jsem, že tento vitamín cítí a jeho pach jejich odpuzuje.

Vyschlé skvrny na trávě zmizely

Pár tabletek jsem rozpustial ve vodě na zalévání trávníku a přidal i 2 lžíce cukru. Takto jsem zaléval vyschlé skvrny na trávníku a po pár týdnech zcela zmizely a trávník byl krásně zelený. Radím i vám.

Ochrana proti komárům

Před sezónou si dávám vždy B-komplex 3 x týdně. Pak mám klid od komárů a kleště se na mě přilepí jen zřídkakdy. Mám odzkoušené, že když ho neberu, jdou mě celé léto sežrat. Zkuste, uvidíte, mně to pomohlo.