Molitan patří mezi nejčastěji využívanou pomůcku nejen v domácnosti. Pokud mi nevěříte, zkuste se zamyslet nad tím, z čeho se skládá mimo vrchního materiálu vaše křeslo, sedací souprava, matrace. Jeho využití je všestranné a poslouží i jako izolační materiál.

Oblíbený a nepostradatelný je rovněž u mnoha nábytkářských firem, ale i v automobilovém průmyslu. Bez něj by sedačky v autě nebyly komfortní. Samotný název molitan je pouze „přezdívkou“ pro pěnový polyuretan. Setkat se můžete s molitanovými deskami, akustickým molitanem či molitanovou drtí, která je vhodná do polštářů, sedacích pufů, ale i dětských hraček. Může mít různou šířku a dokonce i kvalitu. Proto pokud se rozhodnete, že si vytvoříte kupříkladu pohodlný nábytek na zahradu z palet, které jsou v poslední době velkým hitem, budou potřebné pohodlné podsedáky. Nepodceňujte proto správný výběr šířky i druh, který bude odpovídat představě využití. Výrobce molitanu vám mile rád poradí, který druh a jakou šířku zvolit. Popřípadě vám vyrobí molitan na zakázku přesně v mírách, které si uvedete.

Dekorační polštářky pro chvíle pohody

Polštářky naleznete téměř v každé domácnosti a ne vždy musí sloužit pouze ke spánku. Některé polštářky zdobí sedací soupravu, křesla, letiště nebo bývají jen tak ledabyle poházeny po podlaze. Tu poslední možnost uvidíte většinou v domácnosti, kde se nacházejí děti, ale i zvířátka. První, kdo si mnou vyrobený puf oblíbil, byla naše kočka. Mnohdy polštářky větších rozměrů slouží jako sedátko, což uvítáte, pokud se u vás doma sejde více lidí. Více polštářů poskládaných na sebe do komínku vytvoří ideální podložku pod nohy, když sedíte večer u televize nebo jen tak vychutnáváte polední kávu.

Vyrobit si takové polštáře můžete klidně doma i sami. V tomto případě bude ideálním řešením obrátit se přímo na výrobce, který vám na zakázku připraví požadovanou velikost i tvar. Řezání molitanu vždy nechejte raději odborníkům. Vyplnit tyto polštáře lze buď molitanovou drtí, nebo přesně stanovenými rozměry.