Jóga má obrovský potenciál pro zlepšení vaši duševní, ale i fyzické pohody. Jóga se stala miláčkem nejen slavných hollywoodských hvězd, jako je Madonna, Penelope Cruz, ale získala si milióny obyčejných lidí na celém světě. Mnozí lidé s jógou začínali na základě různých zdravotních problémů, ale i psychických problémů, jako je deprese, úzkost.

Hlavním cílem pro většiny lidí, kteří pravidelně cvičí jógu, je očištění těla od škodlivých látek, ale i posílení životní energie. Jóga jim napomáhá rozvíjet nové, hlubší smysly života a z maličkostí, které bereme jako samozřejmost, udělat radost a štěstí. Poznat nepoznané dělá jógu tu pravou terapii pro vaši duši a spojuje milióny lidí na celém světě.

Zdravé cvičení

Ten, kdo chce začít s jógou, by si měl prvně přečíst několik cenných rad a informací, aby věděl, nebo částečně pochopil co je to jóga, co vám přinese, jaké má odvětví a jaké vybavení k tomuto sportu potřebujete.  Ano, právě kvalitní vybavení je nutná součást jógy, abychom docílili jak zdravého cvičení, tak navodili pocit relaxace, pohody, klidu.

Jógamatka

První a nejdůležitější pomůckou pro cvičení jógy je jógomatka. Někdo ji říká karimatka, protože se jí velice podobá, ale rozdíl mezi nimi již poznáte při prvním cvičení. Klasická karimatka klouže po podlaze, roluje se a je méně příjemná na dotyk. Cvičení s ní bude nepohodlné, můžou vás bolet svaly, záda. Kdežto jógomatka pevně přilne k podlaze, je jemná na dotek a svými barevnými odstíny navodí pocit klidu. Vyrábějí se z přírodních či bio materiálů, jsou zdravotně nezávadné, lehké. Existují tři budgetové jógamatky a to: klasická jógomatka, Ekotex a Ekotex Light.

Podložky na jógu je dobré během života prostřídat

Jógamatky je dobré během několika let prostřídat. Jednak se časem opotřebí, ale i vaše pravidelné cvičení prohloubí vaše zkušenosti, schopnosti, stejně tak jako vaše tělo. To co je teď pro vás pohodlné, nemusí být za pár let. I samotné jógamatky se vylepšují na základě lepších surovin a technologických postupů. Navíc je dobré měnit jógamatky na základě toho, kde právě cvičíte. Určitě jste se setkali s lidmi, kteří cvičí jógu na trávě, ale i na chodníku, či v prostorách fitness, tělocvičen.