Recept Čokoládové řezy

Čokoládový zákusek s čokoládovou polevou na vrchu. Příprava je nenáročná a chuť fenomenální. Zdobila jsem ještě bílou čokoládou, aby řezy vypadaly slavnostnější, určitě vyzkoušejte i na různé oslavy. My máme velmi rádi čokoládové zákusky a ještě pokud přidáte kvalitní čokoládu, tak není o čem. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce

8 lžic kr. cukr

4 lžíce kakao

8 lžic olej

8 lžic mléko

8 lžic polohrubá mouka

1 bal. prášek do pečiva

Krém:

1 l mléko

11 lžic kr. cukr

1 bal. čokoládový pudink

2 bal. premium čokoládový pudink Dolcet

2 lžíce hladká mouka

80 g máslo

125 ml smetana ke šlehání

Poleva:

300 ml smetana ke šlehání

150 g hořká čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

 1. Těsto:
  Vaječené bílka vyšleháme do tuhé pěny a postupně přidáváme cukr, žloutky, kakao, olej, mléko. Na závěr přidáváme mouku smíchanou s práškem do pečiva a promícháme.
  Připravené těsto navrstvíme na plech o velikosti 30×40 cm, který jsme vystlali papírem. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 150 stupňů cca 30 minut. Upečené těsto vyjmeme a necháme vychladnout. Vychladlé překrojíme na polovinu.
 2. Krém:
  Pudinky, cukr a hladkou mouku smícháme, přidáme trochu mléka a rozmícháme, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko dáme na oheň a přivedeme k varu. Přidáme rozmíchané pudinky a uvaříme hustý pudink, který necháme vychladnout.
  Máslo vyšleháme se smetanou do krémové hmoty a postupně po lžících přimícháme čokoládový pudink.
 3. Na jednu část těsta navrstvíme polovinu krému, položíme druhý plát těsta a natřeme zbylý krém.
 4. Poleva:
  Smetanu ohřejeme a odstraníme z ohně. Přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Když se čokoláda rozpustila nalijeme ji na krém a necháme ztuhnout.
Příprava receptu Čokoládové řezy, krok 1