Recept Čokoládové pokušení

Vynikající čokoládový zákusek se šlehačkou. Ak máte radi krémové zákusky, tak toto je recept pre vás. Těsto je pouze z bílků, nepřidávají se žloutky, ty použijeme do krému, do kterého se přidává i kvalitní hořká čokoláda. Určitě vyzkoušejte, na oslavu jako stvořený. Já jsem použila 70%tnou čokoládu, můžete i více %tnou, nebo můžete použít i obyčejnou mléčnou. I s tou jsem to už zkoušela a bylo to senazčné. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

6 ks bílku

200 g kr. cukr

6 lžic polohrubá mouka

1/2 bal. prášek do pečiva

100 g hořká čokoláda

150 ml olej

Krém:

6 ks žloutku

6 lžic moučkový cukr

100 g hořká čokoláda

125 g máslo

Dále budeme potřebovat:

300 ml smetana ke šlehání

1 bal. ztužovač

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky s cukrem vyšleháme do pěny a postupně přidáme olej. V druhé misce si spojíme mouku smíchanou s práškem do pečiva a nastrouhanou čokoládu (na hrubém struhadle).
  2. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech, který jsme si vymastili máslem a vysypali moukou. Pečeme při teplotě 180 stupňů do zlata.
  3. Připravíme si krém. Nad párou si vyšleháme žloutky s cukrem a přidáme nalámanou čokoládu. Když je čokoláda rozpuštěná, odstavíme z vodní lázně a necháme vychladnout. Do mírně vychladlé masy přidáme máslo a rozpustíme ho za stálého míchání. Navrstvíme na upečené a vychladlé těsto.
  4. Vyšleháme si šlehačku se Smetafix a navrstvíme na čokoládový krém. Ozdobíme podle sebe a dáme ztuhnout nejlépe na celou noc do chladničky. Dobrou chuť!