Recept Čokoládové brownies s třešněmi

Výborná sladká pochoutka. Pokud máte rádi čokoládu ve spojení s ovocem, vyzkoušejte si připravit tyto chutné řezy. Jsou krémové, lahodné a chutné.

SUROVINY

Krém:

230 g smetanový sýr

1/2 šálku moučkový cukr

1 ks vejce

1/2 lžičky vanilkový extrakt

Brownies:

1 šálek máslo

170 g hořká čokoláda

2 šálky kr. cukr

1 lžička vanilkový extrakt

1 lžička sůl

4 ks vejce

1 a 1/4 šálku hladká mouka

600 g třešně

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů a připravíme si plech na pečení o velikosti 33 x 23 cm. Vymažeme ho olejem nebo vyložíme papírem na pečení a odložíme bokem.
  2. Čokoládu spolu s máslem rozpustíme ve vodní lázni. Postupně přidáváme cukr, vanilku, sůl, vajíčka a nakonec i mouku. Vypracujeme hladké těsto, které navrstvíme na plech.
  3. Na těsto navrstvíme krém – smetanový sýr (mascarpone, ricotta, lučina, …) nebo měkký tvaroh utřeme s vanilkovým extraktem, cukrem a vajíčkem do jednotné hmoty.
  4. Na krém poklademe rozvařené třešně (můžeme přidat cukr, ale nemusíme) – třešně vložíme do hrnce a přivedeme do varu. Vaříme cca 10 – 15 minut, dokud nezměknou a nepustí šťávu.
  5. Nožem uděláme na vrchu mramorový efekt a připravený koláč vložíme do trouby. Pečeme cca 45 – 50 minut, dokud koláč po okrajích nechytí slabě hnědou barvu. Před podáváním necháme vychladnout. Dobrou chuť!

Zdroj: Therecipecritic