Recept Čokoládové brownies s kokosem

Vynikající kokosové řezy s lahodným čokoládovým těstem. Už jste skoušeli brownies? Je trochu tužší, ale vynikajíci!!! Autor: Gaštanka

Těsto:

2/3 šálku kakao

1,5 šálku kr. cukr

1/3 šálku moučkový cukr

3/4 lžičky sůl

1 šálek hladká mouka

1 lžička instantní káva

1 šálek nalámaná čokoláda

3 ks vejce

1/2 šálku olej

2 lžíce voda

Kokosová náplň:

170 g smetanový sýr

1/3 šálku smetana ke šlehání

3 lžíce moučkový cukr

1/2 lžičky vanilkový extrakt

3 šálky kokos

Čokoládová poleva:

1/3 šálku smetana ke šlehání

1 šálek nalámaná čokoláda

kokos na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Troubu předehřejeme na 180 stupňů a připravíme si plech na pečení o velikosti 20 x 20 cm. Dno vyložíme pečícím papírem.
  2. Ve větší misce smícháme kakao, kr. a moučkový cukr, sůl, mouku, kávu a na drobno nasekanou čokoládu. Přidáme vyšlehané vajíčka, do kterých jsme přidali olej a vodu. Vše důkladně promícháme.
  3. Těsto nalijeme do připravené formy a pěkně uhladíme. Pečeme cca 30 – 40 minut. Zkusíme párátkem – pokud se na párátko nenalepí žádné těsto, korpus je hotový. Upečené těsto necháme vychladnout.
  4. Pomocí ručního mixéru vyšleháme smetanový sýr spolu se smetanou, moučkovým cukrem a vanilkou na hladkou hmotu. Přidáme kokos a krátce šleháme. Navrstvíme na vychladlé těsto a pěkně uhladíme.
  5. Na mírném ohni rozpustíme čokoládu, přidáme smetanu a mícháním spojíme. Necháme mírně vychladnout a navrstvíme na kokosovou vrstvu. Pěkně uhladíme a necháme ztuhnout. Vrch můžeme ozdobit kokosem.