Recept Čokoládová roláda s banánem

Velmi chutná a hlavně rychlá na přípravu. Roláda plněná máslovým krémem a uprostřed oblíbený banán. Vyzkoušejte tuto bleskovku.

SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce

6 lžic kr. cukr

3 lžíce kakao

1/2 lžičky prášku do pečiva

Náplň:

200 ml mléka

2 lžíce hladká mouka

250 g máslo

1 ks vejce

1 lžička vanilkový cukr

2 lžíce kakao

4 lžíce moučkový cukr

2 ks banán

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů a připravíme si plech na pečení o velikosti 25 x 35 cm. Vyložíme ho papírem a pustíme se do přípravy těsta.
  2. Bílka a žloutky si oddělíme. Bílka si vyšleháme na tuhý sníh. Žloutky si vymícháme s cukrem do pěny a postupně přidáváme kakao, prášek do pečiva a spojíme. Nakonec přidáme vyšlehaný sníh z bílků a jemně vařečkou promícháme.
  3. Takto připravené těsto si navrstvíme na plech a dáme péct po dobu 7-10 minut. Po upečení těsto srolujeme i s papírem a necháme ho vychladnout. Vychladlé těsto rozprostřeme a stáhneme papír.
Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 1
Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 2

4. Do mléka si přidáme mouku a důkladně rozmícháme, abychom neměli hrudky. Dáme na mírný oheň a vaříme do zhoustnutí. Když je hmota hustá, odstavíme z tepla a přimícháme vajíčko. Důkladně spojíme a necháme vychladnout.

5. Máslo si vymícháme do pěny a postupně přidáme vychladlou mléčnou směs.

6. Vyšlehanou hmotu si rozdělíme na 2 části – jedna menší a druhá větší. Do větší části přidáme kakao, moučkový cukr a do menší části vmícháme vanilkový cukr. Důkladně spojíme.

7. Upečený plát těsta potřeme bílou (vanilkovou) částí nádivky a na ni navrstvíme kakaovou část (trochu kakaové nádivky si necháme na ozdobení). Na okraj položíme celé banány a srolujeme.

Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 3

8. Vrch potřeme odloženou kakaovou náplní a ozdobíme podle sebe (můžeme posypat kakaem). Dáme do chladničky po dobu 2 hodin a podáváme. Dobrou chuť!

Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 4
Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 5
Příprava receptu Čokoládová roláda s banánem, krok 6

Zdroj: Kuchennelasuchowanie