Recept Čokoládová pěna se smetanou a čerstvým ovocem

Pokud nemáte chuť péct, tak připravte rychlý dezert, který je plný těch nejlepších chutí. Ty nejlepší chutě u nás doma je chuť čokolády, šlehačky a samozřejmě čerstvého ovoce. Pokud nemám čerstvé ovoce zvyknu dávat i mražené, které jsem si odložila ještě během sezóny, abych nemusela kupovat teď v zimě to umělé ovoce ze supermarketu. Autor: Janaha

SUROVINY

150 – 200 g kvalitní hořká čokoláda s vyšším obsahem kakaa

3-4 k svejce

2-3 lžíce moučkového cukru (kopcem)

3-4 lžíce krupicového cukru (kopcem)

1 bal. vanilkový cukr (20 g)

200-250 ml smetana na šlehání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Čokoládu rozpustíme nad párou (můžete také v hrnku, pokud si troufáte) a nechám ji trochu vychladnout.
  2. Bílky vyšleháme dotuha a zašleháme pak 3 nebo 4 lžíce krupicového cukru kopcem (podle počtu vajec). Šlehat je třeba dost dlouho, aby nebylo v bílk. pěne cítit krystalky cukru. Potom vyšleháme žloutky s moučkovým cukrem do pěny a smetanu na šlehání vyšleháme s vanilkovým cukrem. Vyšlehané žloutky ručně! velmi zlehka smícháme s rozehřátou, už trochu vychladlou, ale stále tekutou čokoládou. Do této čokoládové směsi opět ručně velmi zlehka zamícháme (po částech) ušlehaný sníh s cukrem a šlehačku vyšlehanou s vanilkovým cukrem.
  3. Lžící naplníme skleničky nebo misky a dáme do lednice. Nejlepší je na druhý den, když trochu ztuhne.
  4. Poznámka: V tomto dezertu jsou použity syrová vejce. Já mám své vlastní domácí vajíčka. Vím, že ani to není záruka že jsou bez salmonely, proto pokud máte respekt před použitím syrových vajec do dezertů, najděte si prosím raději jiný recept. Množství cukru v receptu si můžete přizpůsobit své chuti.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne