Orchideje jsou velice oblíbené květiny. Zejména proto, že jejich květ je okouzlující. Tyto květiny nejsou nijak náročné na péči, avšak potřebují specifický přístup pěstitele. Především pak vyžadují jejich kořeny neustálý přístup světla. Toho docílíte například tak, že orchidej přesadíte do proutěného, či dřevěného koše. My vám poradíme jak na to.

Jaký materiál budete potřebovat k přesazení orchideje?

Než se pustíte do přesazování své orchideje, připravte si:

  • pletený koš z bambusu, proutí, nebo dřeva
  • rašelinu a mech
  • stromovou kůru (různě velké částečky)

Jak postupovat při přesazování orchideje?

Nejprve si vystelte dřevěný, nebo bambusový květináč rašelinou a mechem. Postupujte tak, abyste pokryli celé dno i stěny květináče. Na dno nádoby vložte větší kusy stromové kůry, následně vložte orchidej a zasypte další částí rašeliny a mechu. Materiál ponechejte spíš vzdušnější a neudusávejte jej. Orchideji tento druh květináče velice prospěje a zároveň se postaráte i o skvělou dekoraci do interiéru.

Správná péče o orchideje

Přesazením orchideje to nekončí, právě naopak. Je potřeba se o ni s láskou starat, aby vám prospívala. Zálivku provádějte nejlépe vodou dešťovou, v případě, že je okolí orchideje v květináči suché. Pozor však na přelití. Ideální je, když orchidej jednou za čas umístíte do lavoru, zalijete ji dostatečným množstvím odstáté, nebo dešťové vody, necháte nasáknout potřebnou vláhu a přebytečnou tekutinu odlijete. Jako každá rostlina také orchidej potřebuje dostatek světla pro svůj správný růst. Neumisťujte ji ale na přímé slunce. To by ji mohlo uškodit. Rostlině neprospívá ani častá změna stanoviště v místnosti. Během zimních měsíců orchidej nechte odpočívat a nepřihnojujte ji. Speciální hnojiva můžete přidávat k rostlině během jarních, letních a podzimních měsíců.