Recept Chalupářský hruškový koláč

Dala jsem si za ukol upect na chalupe a podminky byly opravdu bojove. Na fotkach muzete videt skromnou kuchynku, kde jsme v zapeti zjistili, ze plotna funkcni neni. Nevadi, hlavne, ze trouba jede :). Pak tu byla chrapajici pomocnice v kuchyni, a abych si rozpustila maslo, med a cukr, musela jsem vybehnout ven a tento krok provest u udirny. Takze se ze me stala vyuzena Nada. Ale zvladli jsme to. Ted uvidime, jak to vsechno dopadne a snad si i na hruskovem kolaci se zazvorem, skorici a medikem pochutname. Autor: Dve v troube

SUROVINY

5 ks hrušek

100 g másla

100 g třtinového cukru

100 g medu (nebo melasy)

125 ml mléka

140 g hladké mouky (může být i žitná)

1 lžička mletého zázvoru (nebo čerstvého nastrouhaného zázvoru)

1 lžička mletého skořice (nebo kardamonu)

1 lžička sody na pečení

1 ks vejce

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Předehřejte troubu na 150°C, horkovzdušnou na 130°C. Plech, velký 20×20 cm si vymažte a vyložte pečícím papírem. Hrušky oškrábejte, rozpulte a odstraňte jádřince. Na dno připraveného plechu, rozložte hrušky řezem dolu.
Příprava receptu Chalupářský hruškový koláč, krok 1

2. Do středního hrnce dejte máslo, med, třtinový cukr a za stálého míchání zahřívejte, dokud se cukr nerozpustí. Odstavte, přidejte mléko a nechte trochu zchladnout.

Příprava receptu Chalupářský hruškový koláč, krok 2

3. Do střední nebo menší mísy, prosejte mouku spolu s kořením a sodou na pečení. Tuto moučnou směs přidejte k máslové a promíchejte. Na závěr ještě přidejte vejce a těsto je hotové. Přelijte jím připravené rozložené hrušky a dejte péct přibližně na hodinu.

Příprava receptu Chalupářský hruškový koláč, krok 3

4. Otestujte špejlí. Přestože těsto má být ve výsledku lepkavé, špejle musí vyjít ven čistá. Nechte důkladně vychladnout a poté servírujte.

Příprava receptu Chalupářský hruškový koláč, krok 4

Zdroj:Dvě v troubě