Utěrky je třeba nejen prát, myslet je nutné i na bělení utěrek, aby si zachovaly stále svůj dokonalý a zářivý vzhled. Pokud jste se o to v minulosti pokoušeli, ale moc úspěchu to nepřineslo, není třeba zoufat. Pokud máte bílé utěrky a chcete, aby byly opět dokonalé, zkuste tento náš postup.

Stačí pár běžných věcí

Utěrky jsou poměrně specifickou tkaninou. Žádáme po nich hlavně velkou savost a obvykle je pereme na vysokou teplotu. A pokud používáme ty světlé, pokoušeli jsme se i o bělení utěrek. Jak se ale ukázalo, použít běžné bělidlo při praní nedostačovalo. A tak bylo třeba hledat další cesty. Tento náš zajímavý tip vám ukáže, jak jednoduché to může být. Stačí jenom tyto věci:

  • 2 lžíce slunečnicového oleje
  • ½ lžíce pracího prášku
  • 2 lžíce suchého bělidla

Potom už budete potřebovat jenom vhodnou nádobu s vodou. Nejlepší volbou bude hrnec, protože vodu bude nutné použít teplou.

Jdeme na to

Jako první nalijte vodu do hrnce, ten dejte na sporák a začněte zahřívat. Jakmile se voda začne vařit, přidejte olej. Potom do vody přidejte také prací prášek a dále bělidlo. Starejte se o to, aby se vše pokud možno důkladně rozpustilo.

V tuto chvíli jste připraveni a své utěrky můžete do vzniklého roztoku ponořit. Sporák už vypněte, hrnec přikryjte pokličkou a takto nechte utěrky po dobu pár minut. Poté je vyndejte a vyždímejte.

Budou jako nové

Pokud jsou čisté a bylo třeba je jenom vybělit, tak je přemáchněte, nechte je uschnout a budou jako nové. Pokud jsou i špinavé a bělení bylo první fází jejich údržby, tak je samozřejmě ještě vložte klasicky do pračky. Až potom budou nejenom zářit, ale budou i bez nečistot.

Nejenom na utěrky

Tento osvědčený postup se nehodí jenom na bělení utěrek, ale může se hodit i při bělení ručníků, nebo jakéhokoliv oblečení. Jenom v případě potřeby upravte množství bělidla a hlavně teplotu vody. Ta blížící se k bodu varu rozhodně není vhodná pro všechny textilie. To si pamatujte.