Begonie skvěle doplní místa vaší zahrady nebo domu, která jsou zahalená do stínu. Aby zůstávaly krásným doplňkem, je třeba je pravidelně a správně prořezávat. Nenechávejte je zarůstat. Prostřihávání ale musíte dobře načasovat.

Pár týdnů po výsadbě

Několik týdnů po výsadbě zkontrolujte pomocí ukazováčku a palce malé výhonky, které vybočují z hlavního stonku. Odstřihněte je, abyste povzbudili růst většího počtu stonků a dalších květů.

Po plném vypěstování

Jakmile jsou begonie v celé své kráse, ztenčete jejich husté listí. Pokud máte doma druh, který je huňatý a má tendenci zarůstat, můžete odříznout až třetinu stonků.

Na konci kvetoucího období

Když květy a poupata begonií zhnědnou a odumřou, měli byste je ihned odstranit. Až už je odtrhnete nebo ustřihnete. Tento proces pomůže rostlině šetřit energii a produkovat nové květy a boční stonky.

Na podzim

Jakmile begoniím skončí kvetoucí období, prořezejte je tak, že hlavní stonek sesekáte klidně o 10 cm. Jedná se o stejný případ jako u předešlého, pomůžete tím květině šetřit energii během zimy a připravit ji na další sezónu.