Recept Bábovka Mraveniště s vaječným likérem

Jednoduchá, výborná bábovka ke kávičce. Zkoušela jsem tuto bábovku i bez některých surovin, které jsou nyní v popisu, ale nebylo to ono :) Doplnila jsem vaječný likér, který dodal bábovce vláčnost, doplnila jsem i meruňkovou marmeládu, která chuťově dokonale ladí s čokoládovou polevou a na závěr jsem zdobila čokoládovou rýží :) Autor: Blažena

SUROVINY

5 ks vejce

250 g moučkový cukr

250 g Hera

125 ml vaječný likér

300 g hladká mouka

1/2 bal. prášek do pečiva

1 bal. vanilkový cukr

60 g rýže čokoládová tmavá

4 PL teplá meruňková marmeláda

200 g tmavá čokoládová poleva

rýže čokoládová tmavá na ozdobu

rýže čokoládová bílá na ozdobu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto: v nádobě vyšleháme žloutky s 200 g moučkového cukru, balíčkem vanilkového cukru a změklou Herou. Po částech přidáme vaječný likér. Bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, po částech zašleháme 50 g moučkového cukru. Důkladně zamícháme do žloutkové hmoty. Mouku s práškem do pečiva smícháme, prosejeme a zamícháme do těsta spolu s tmavou čokoládovou rýží.
  2. Těsto vlijeme do vymazané a vysypané bábovkové formy a upečeme. Teplota 180 ° C 45-50 minut, nebo podle potřeby. Údaje jsou orientační. Povrch při pečení můžeme přikrýt alobalem. Vyzkoušíme špejlí. Po mírném vychladnutí vyjmeme z formy.
  3. Po úplném vychladnutí potřeme teplou marmeládou a polijeme rozpuštěnou tmavou čokoládovou polevou. Během tuhnutí posypeme tmavou čokoládovou rýží a ozdobíme bílou rýží.

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé 
kuchařky – Blažena Sadovská