8 nejlepších receptů na vánoční perníčky, které se vyplatí vyzkoušet během vánočního pečení.

Základem perníčků je směs koření, která jim dodá výbornou chuť a hlavně neodolatelnou vůni. Perníkové koření tvoří hlavně skořice, badyán, nové koření, hřebíček a další. Pokud jste ještě nezačali péct perníčky, doporučujeme si prohlédnout tento příspěvek. Sesbírali jsme pro Vás ty nejlepší recepty na vánoční perníčky. Podstatné je to, že jsou po upečení ihned měkké. Stačí je jen vyzdobit a papat.

Perník z obchodu už kupovat nebudete. Jediné, co musíte koupit, je perníkové koření a díky němu a těmto receptům budete mít ty nejlepší vánoční perníčky.

1. Zdobené perníčky hned měkké

Ode dneška až do Štědrého dne má náš prcek nejspíš o mlsoty postaráno. Miluje perníčky, sám si jich hromadu nazdobil, sám si je naskládal do krabiček a sám si je taky den co den plánuje dávkovat. A tyhle mají tu výhodu, že pokud dodržíte čas pečení a dobře je uskladníte, nejen, že jsou hned měkké, ale ani neztvrdnou.

Recept najdete ZDE

2. Měkké vánoční perníčky

Čas pokročil a na naše dveře začali klepat jedny z nejkrásnějších svátků v roce – Vánoce. Pro mnohé z nás mají hluboký smysl, prožívání lásky se svými nejbližšími. Naše stoly bude opět zdobit tradiční adventní věnec se čtyřmi svícemi, které jsou symbolem vánoc. Stejně jako tradiční perníčky. Mám spoustu vyzkoušených receptů, ale ty nejlepší a nejměkčí jsem objevila jen před nedávnem. Proto se o tento recept chci s vámi podělit.

Recept najdete ZDE

3. Povidlové vánoční hvězdičky

Minulý rok jsem dělala na Vánoce i povidlové hvězdičky. Klasické těsto, jaké děláte na vánoční pečení, vyválíte na pracovní desce, vykrojíte hvězdičky a upečete. Slepovala jsem je povidly, ale klidně můžete použít i váš oblíbený krém, který máte osvědčený. Zdobila jsem bílou čokoládou, aby nebyly všechny stejné (ostatní jsem zdobila tmavou čokoládou). Určitě vyzkoušejte, je to jednoduchý recept na chutné hvězdičky s jemnou perníkovou chutí.

Recept najdete ZDE

, krok 1

4. Medová srdíčka pocákaná čokoládou

Medové zákusky u nás doma přilákají i souseda. Vždy když peču, voní to až za humna. Perníčky zdobím pouze čokoládovou polevou, kterou rovnoměrně stříkám přes cukrářský sáček na každý perník stejně. Plním je ořechovou nádivku s chutí rumu (pokud je budou papat děti, přidejte pouze rumové aroma, aby se neopily) :))) Skladujeme je v papírové nebo hliníkové krabičce, aby nevyschla.

Recept najdete ZDE

, krok 2

5. Medovníčky

Já dělám už dlouhá léta perníčky podle tohoto jednoduchého receptu.

Recept najdete ZDE

6. Plněné perníčky v čokoládě – FOTOPOSTUP

Skvělé plněné perníčky, které jsem určitě nepekla naposled. Uvnitř se skrývá marmeláda s povidly a celé jsou přelité kvalitní čokoládou.

Recept najdete ZDE 

, krok 3

7. Ihned měkké medové vánoční perníčky

Neodolala jsem a včera jsem se pustila do vánočního pečení. Fantastické měkoučké medové perníčky s chutí skořice. Na zdobení ještě musím zapracovat, ale chuť je božská a o vůni ani nemluvím.

Recept najdete ZDE 

, krok 4

8. Nejlepší měkoučké medové perníčky na Vánoce

Měkké perníčky, které nesmí chybět na vánočním stole.

Recept najdete ZDE 

, krok 5