Za málo peněz získáte mnoho efektivního využití díky jedlé sodě. Dokáže vyčistit téměř cokoliv na jakémkoliv povrchu a zároveň ji mnoho lidí využívá jako domácí všelék.

Jedlá soda

Za necelých 30 korun koupíte balíček jedlé sody, která vám usnadní život. Představíme vám 5 dokonalých triků, jak jedlou sodu využít.

Osvěžení matrací

Postačí zkombinovat malou špetku vaší oblíbené aviváže s jedlou sodou a posypat touto směsí vaší matraci. Tuto směs stačí používat jednou do měsíce a sami uvidíte, jak bude vaše ložnice krásně provoněná. Směs můžete umístit do skleněné nádoby a mít jí tak stále po ruce. Sklenici se směsi můžete také umístit do šatníku a provonět tak i vaše oblečení.

Vyčištění krbu

Ano, jedlá soda opravdu dokáže vyčistit krb, jak starý tak nový. Stačí smíchat jedlou sodu s vodou a vytvořit hustou pastu. Pastu neneste na kartáček, kterým poté vyčistěte krb. Krb je místem, kde se velice často usazují nečistoty a saze, proto je velice důležité jeho pravidelné čištění.

Vyčistěte si sadu na make-up

Vyčistit se dá s jedlou sodou opravdu cokoliv od hřebenů až po vaši sady štětců na make-up. Jediné co musíte udělat je smíchat v míse trochu jedlé sody s horkou vodou, do mísy poté namočte štětce a nechte chvíli odmočit. Stejný postup můžete použít i při čištění hřebenů.

Vyčistěte starý kávovar

Určitě víte, jak hrozné chutná káva ze špinavého kávovaru. Vše co musíte udělat je smíchat ¼ šálku jedlé sody s horkou vodou, a směs nalít do kávovaru, jako by jste si dělali kávu. Opakujte 3x za sebou a váš kávovar bude jako nový. Celý proces provádějte jednou do týdne.

Vyčistěte troubu

O tomhle využití jedlé sody už jste určitě slyšeli. Věděli jste, že jedlá soda ale dokáže vyčistit i dvířka do trouby? Stačí nastříkat na dvířka trochu teplé vody a poté přidat špetku jedlé sody. Vzniklou pastu nechte působit několik hodin a poté smyjte horkou vodou.